Zapoznaj się podobnymi wpisami
Data publikacji : 24 czerwca, 2020
2 min

Oprawy oświetleniowe LED – Lampy przemysłowe LED, oprawy przemysłowe LED i hermetyczne LED

Oprawy oświetleniowe LED

Dobrej jakości oświetlenie jest potrzebne nie tylko w prywatnych budynkach mieszkalnych, ale i w zakładach przemysłowych, warsztatach czy na halach produkcyjnych. Jednocześnie warto zauważyć, że w takich miejscach istnieje zapotrzebowanie na naprawdę mocne światło, sporą ilość jego źródeł, a także na takie oprawy, które sprawiają, że pada ono pod odpowiednim kątem. Wszystko to oczywiście oznacza wyższe koszty, jakie firmy muszą ponosić z tytułu efektywnego oświetlenia budynku. Dlatego też przejście z tradycyjnych żarówek na żarówki w technologii LED to dla firmy rewolucja pod wieloma względami. W pierwszej kolejności ze względu na to, że oświetlenie tego typu jest znacznie tańsze w eksploatacji i pozwala na oszczędności sięgające nawet 80%.

Lampy przemysłowe LED

Przy tak dobrej wiadomości odnoszącej się do kwestii finansowych można też wskazać jeszcze jedną zaletę takiego oświetlenia – jest wyjątkowo żywotne i długo może pozostawać w eksploatacji, a dodatkowo pozwala na posiadanie światła wysokiej jakości, bardzo jasnego, które wyraźnie oddaje barwy i które może być maksymalnie zbliżone do światła naturalnego. W przypadku lamp w technologii LED dla przedsiębiorstw na pewno warto zwrócić uwagę na lampy przemysłowe hermetyczne szczególnego zastosowania. Takie oprawy przemysłowe LED sprawdzą się w każdych, nawet ekstremalnych warunkach.

Oprawy przemysłowe LED

Istnieje przynajmniej kilka rodzajów takich lamp, co pozwala dostosować rodzaj oświetlenia do specyfiki danego zakładu, układu pomieszczeń czy potrzeb wynikających ze specyfiki produkcji. Popularne są oprawy liniowe, które łatwo się układa i które dobrze sprawdzają się na halach o dużym metrażu. Charakteryzują się one sporą elastycznością takiej instalacji. Na halach powszechnie stosuje się także lampy High Bay, które umieszcza się punktowo, ale które charakteryzują się sporą wielkością i dużą mocą. Wśród innych lamp przemysłowych LED znajdziemy też lampy sufitowe, które można całkowicie schować tak, aby dodatkowo nie zajmowały miejsca. Lampy przemysłowe sufitowe to rozwiązanie wprost idealnie sprawdzające się do mniejszych, ograniczonych przestrzeni. W końcu lampami szczególnego zastosowania są oprawy hermetyczne LED. Jednak wcześniej najlepiej skorzystać z usług specjalistów i przeprowadzić audyt oświetlenia, który pozwoli odpowiednio dobrać oświetlenie.

Najlepsze oprawy oświetleniowe- przemysłowe propozycje lamp hermetycznych

Lampy te stosowane są w zakładach, gdzie potrzebne są oprawy odporne na niesprzyjające warunki, działanie różnych substancji, a także – a może przede wszystkim – wilgoci. Są one tworzone w taki sposób, aby doskonale radzić sobie z pyłami, które pod żadnym pozorem nie powinny dostawać się do ich wnętrza. Możemy też liczyć na ich znacznie większą odporność na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne. Dla każdej takiej lampy określana jest jej klasa szczelności IP, która mówi o tym, na jakie czynniki taka lampa będzie niepodatna w praktyce. Tego rodzaju lampy są produktem najwyższej jakości i można mieć pewność, że sprawdzą się wszędzie tam, gdzie inne, bardziej tradycyjne formy oświetlenia zawodzą. Jednocześnie, wyprodukowane w technologii LED niosą ze sobą wszystkie korzyści, z jakimi wiąże się stosowanie właśnie takich diod.