fbpx

Oświetlenie LED obiektów sportowych

Oświetlenie LED obiektów sportowych zapewnia właściwe warunki do bezpiecznego uprawiania sportu i minimalizuje ryzyko wystąpienia wypadków podczas rozgrywek. Jeśli chcesz zadbać o odpowiednie rozświetlenie danego obiektu, skorzystaj z naszych usług.

Oświetlenie basenów sportowych i innych obiektów często wymaga modernizacji, ponieważ stosowane rozwiązania są przestarzałe. W efekcie generują wysokie koszty, są szkodliwe dla środowiska i mało wydajne. Odpowiednio dobrane oświetlenie LED zmniejsza wydatki związane z energią elektryczną, a także podnosi komfort odwiedzających podczas treningów i zawodów. Już dziś umów się na audyt oświetlenia i zadbaj o bezpieczeństwo w swoim obiekcie.

Oświetlenie obiektów sportowych – norma

We wszystkich obiektach sportowych niezbędne jest oświetlenie gwarantujące właściwe natężenie i oddanie barw. System oświetleniowy powinien umożliwiać sprawne określenie koloru, kształtu przedmiotów, znajdujących się na sali czy boisku, ich odległości od nas oraz umożliwić łatwe rozpoznanie osób. Światło należy dostosować przede wszystkim do wielkości wnętrza i akcesoriów używanych w danej dyscyplinie. Ponadto podczas dobierania urządzeń oświetleniowych do obiektów sportowych należy wziąć pod uwagę Polską Normę PN-EN 12193. Określa ona, jakie oświetlenie należy zastosować w danym pomieszczeniu, w zależności od stopnia rozgrywek (międzynarodowe, krajowe, regionalne lub lokalne) i typu zajęć sportowych (treningi, sport szkolny, rekreacja). W zamkniętych obiektach najważniejsze jest odpowiednie oświetlenie całkowitego i głównego pola gry.

Oświetlenie obiektów sportowych – dlaczego warto zdecydować się na modernizację?

W starszych obiektach sportowych spotykane są głównie systemy oświetlenia bazujące na wyładowczych źródłach światła. Ich wadą jest fakt, że pobierają one bardzo dużo energii i znacznie wpływają na koszty utrzymania obiektu. W efekcie osoby wynajmujące hale i sale gimnastyczne muszą podwyższać cenę oferty, przez co jest ona mniej atrakcyjna. Na szczęście na rynku pojawiło się fantastyczne rozwiązanie – oświetlenie LED obiektów sportowych, dzięki któremu można sporo zaoszczędzić i cieszyć się jego wysoką jakością oraz wydajnością. LED-y emitują aż 170 lumenów przy poborze 1 wata, czyli o 90 lm/W więcej od klasycznych żarówek.

Polecamy zapoznać się z naszą ofertą modernizacji oświetlenia.

Oświetlenie LED obiektów sportowych – zalety

Oświetlenie LED ma wiele zalet. Przede wszystkim jest bardzo energooszczędne i charakteryzuje się długą żywotnością – lampy LED mogą świecić nieprzerwanie nawet przez 100 000 godzin. Ponadto technologia ta gwarantuje bardzo dobry współczynnik oddawania barw, co jest szczególnie ważne w obiektach sportowych. Lampy LED to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą zadbać o środowisko naturalne. Oświetlenie LED obiektów sportowych umożliwia skuteczne zmniejszenie emisji zanieczyszczeń i związków chemicznych, np. dwutlenku węgla. Ogranicza też liczbę generowanych odpadów. Jeśli interesuje Cię energooszczędne oświetlenie basenów sportowych lub innych budynków, skontaktuj się z nami. Oferujemy między innymi oświetlenie LED hali magazynowejoświetlenie LED hali przemysłowej czy oświetlenie LED hali.

Wybierając naszą firmę, możesz liczyć na fachowe doradztwo i pomoc w uzyskaniu finansowania. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub odwiedzenia naszej siedziby znajdującej się w Środzie Wielkopolskiej na ulicy Kórnickiej 52. Możesz się z nami skontaktować również przy pomocy formularza znajdującego się na stronie w zakładce „Kontakt”. Postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć na Twoje zapytania.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami

Pomożemy Ci bezboleśnie przejść przez modernizację oświetlenia

ul. Kórnicka 52
63-000 Środa Wielkopolska

(+48) 532 518 395

kontakt@luxmat.pl

Formularz kontaktowy

  Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  Pomożemy Ci bezboleśnie przejść przez modernizację oświetlenia

  ul. Kórnicka 52
  63-000 Środa Wielkopolska

  (+48) 532 518 395

  kontakt@luxmat.pl

  Formularz kontaktowy