fbpx

Wykonane modernizacje oświetlenia - referencje

Modernizacja oświetlenia to proces, przez który musi przejść wiele firm prowadzących działalność produkcyjną. W tym wyzwaniu warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy zapewnią kompleksową obsługę i zdecydowanie ułatwią to zadanie. Jesteś przedsiębiorcą i czeka Cię modernizacja oświetlenia? Z usług Luxmat korzystają zarówno duże korporacje, jak i drobne, lokalne biznesy. Zapraszamy do zapoznania się ze zrealizowanymi przez nas modernizacjami oświetlenia.

 • Przemysł(3)
 • Użyteczność publiczna(2)
 • 2017
 • 2019
 • 2021
 • 2022
Firmy które nam zaufały w 2015r.

Zakład Produkcji Katalizatorów BASF

Szkoła podstawowa w Słupii Wielkiej

Zakład Elektrotechniki Motoryzacyjnej

Hako Technology

Zespół szkół “Dębinka” w Poznaniu

66% Oszczędnośći
Modernizacja oświetlenia LED hal przemysłowo-magazynowych

Zakład Produkcji Katalizatorów BASF

Energooszczędność oświetlenia hali przemysłowej to jedno z głównych założeń modernizacji Zakładu Produkcji Katalizatorów BASF. Fabryka zlokalizowana w Środzie Śląskiej, to inwestycja o wartości 150 mln euro i największy zakład, którego właścicielem jest BASF, produkujący katalizatory w Europie.

Przed modernizacją w obiekcie zainstalowane były lampy liniowe oraz metalohalogenowe wyposażone w tradycyjne źródła światła zużywające dużo energii. Biorąc pod uwagę kluczowe założenia modernizacji, zaproponowaliśmy zamianę tradycyjnych lamp na LED IP66 o mocy 70W. Dzięki temu rozwiązaniu, zredukowaliśmy moc całego systemu o 66%. Oprócz oszczędności wynikających ze zużycia prądu, inwestor zyskał bezobsługowy system oświetlenia oraz znacznie zredukował emisję szkodliwych gazów CO2 do atmosfery.

Wykres słupkowy
Wykres liniowy
76% Oszczędnośći
Modernizacja oświetlenia sal dydaktycznych, gimnastycznych i przestrzeni wspólnych

Szkoła podstawowa w Słupii Wielkiej

Modernizacja i redukcja mocy aż o 76%! Rekord? Nie, to nasz standard. Niespełna dwa tygodnie trwała modernizacja w Szkole Podstawowej w Słupi Wielkiej. Mimo demontażu aż 283 punktów świetlnych oraz montażu 194 nowych lamp w technologii LED, całość prac odbyła się praktycznie niezauważalnie. Nawet na chwilę realizacja inwestycji, nie zakłóciła normalnego procesu nauczania. Tak działamy, a co najważniejsze, dajemy wielkie oszczędności. W tym wypadku rachunki za oświetlenie zmaleją o przeszło 70%.

Magdalena Madaj
dyrektor

Wszystko przebiegło szybko, czysto – i co najważniejsze – na czas.

Wykres słupkowy
Wykres liniowy
66% Oszczędnośći
Modernizacja oświetlenia LED w biurach, halach produkcyjnych i magazynowych, w pomieszczeniach socjalnych.

Zakład Elektrotechniki Motoryzacyjnej

Zmodernizowaliśmy cały zakład o powierzchni 21804m2: biurowiec, hale produkcyjne, hale magazynowe, pomieszczenia socjalne.

Inwestorowi zależało na niższym zużyciu energii elektrycznej oraz poprawie komfortu pracowników, poprzez dostarczenie odpowiedniej ilości światła do każdej przestrzeni roboczej. Dzięki, modernizacji, którą wykonaliśmy, udało się zmniejszyć liczbę zamontowanych lamp do 254 z zachowaniem wszelkich wymagań oraz norm oświetlenia. Wymiana starego oświetlenia na nowe, ledowe, pozwoliła ograniczyć zużycie energii oraz właściwie oświetlić wszystkie pomieszczenia. Komfort pracowników uległ znacznej poprawie co wpłynęło na większą efektywność, wydajność oraz poprawę jakości wykonanej pracy.

Wykres słupkowy
Wykres liniowy
53% Oszczędnośći
Modernizacja oświetlenia led hal przemysłowo-magazynowych

Hako Technology

Właściciel zmodernizował oświetlenie w hali przemysłowej. Ze względu na tryb użytkowania lamp, najważniejszym kryterium ich doboru była energooszczędność. Kolejnym warunkiem wyboru była niezawodność, ponieważ każda przerwa w działaniu firmy, generuje zbędne koszty. W obiekcie dotychczas zainstalowane były belki IP65 wyposażone w 160W źródła tradycyjne. Biorąc pod uwagę kluczowe wymagania inwestora zaproponowaliśmy zamianę lamp tradycyjnych na lampy LED SYSTEMWR068 IP66 70W.

Michał Nowicki
Maintenance Chief

Po zmianie na oświetlenie ledowe zauważyliśmy,  że nasze rachunki zmniejszyły się nawet o kilka tysięcy złotych w miesiącu.

Wykres słupkowy
Wykres liniowy
50% Oszczędnośći
Modernizacja oświetlenia sal dydaktycznych, gimnastycznych i przestrzeni wspólnych

Zespół szkół “Dębinka” w Poznaniu

Przykładem, w którym decyzja o modernizacji została podjęta w po analizie aspektów ekonomicznych  jest „Dębinka” z Poznania (Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 i Społeczne Gimnazjum). W szkole tej firma LUXMAT wymieniła oprawy świetlówkowe na ledowe uzyskując w ten sposób ponad 50% oszczędności w zużyciu energii, dzięki czemu koszty eksploatacji obniżyły się również o ponad połowę. Okazuje się, że po uwzględnieniu wszystkich kosztów zakupu i instalacji, szacunkowo inwestycja zwróci się już w drugim roku użytkowania.

Wykres słupkowy
Wykres liniowy

Modernizacja oświetlenia w firmie i hali produkcyjnej — dlaczego warto?

Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie swoim pracownikom dobrego środowiska świetlnego. Oświetlenie biura czy hali produkcyjnej LED zapewnia możliwość bezpiecznej pracy w komfortowych warunkach widzenia. Lampy ledowe na hale produkcyjne są tym, czego potrzebujesz. Modernizacja oświetlenia hali produkcyjnej pozwoli Ci zaoszczędzić od 30% do nawet 80% kosztów zużywanej energii. Wieloletnia trwałość tych lamp sprawi oraz 5-letnia gwarancja sprawi, że masz długotrwałe, efektywne i ekonomiczne rozwiązanie problemów z oświetleniem. Sprawdź, co możemy Ci zaoferować: oświetlenie LED hali magazynowej, oświetlenie LED hali przemysłowej, oświetlenie biurowe LED. Modernizacja oświetlenia na LED zapewni Ci efektywne światło, które korzystnie wpłynie na warunki pracy i poprawi koncentrację pracowników.

Modernizacja oświetlenia LED krok po kroku

W Luxmat kompleksowo przeprowadzamy modernizacje oświetlenia i mamy za sobą już setki projektów zrealizowanych z sukcesem. Nasza wykwalifikowana kadra bezstresowo przeprowadzi Cię przez ten proces. Jak wygląda współpraca z nami przy modernizacji oświetlenia w Twojej firmie? Zapewniamy bezpłatny audyt oświetlenia, projekt oświetlenia hali produkcyjnej i innych, najkorzystniejszą formę finansowania modernizacji oświetlenia LED, kalkulację zwrotu z inwestycji, wymianę lamp na hali produkcyjnej na ledowe, końcowy pomiar oświetlenia. Mamy doświadczoną kadrę oraz wiedzę i profesjonalne zaplecze potrzebne, by przeprowadzać rzetelne i skuteczne modernizacje oświetlenia na LED. Postaw na efektywne oświetlenie LED hali, zaoszczędź duże pieniądze i zapewnij swoim pracownikom znakomite warunki pracy razem z nami!

 

Najczęściej zadawane pytania

 1. Czym jest Luxmat Investment?

Firma specjalizująca się w modernizacji oświetlenia na LED, obecna na polskim rynku od 2015 roku. Jej powstanie było odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku wynikające z chęci oszczędności, a co za tym idzie, z konieczności modernizacji istniejących systemów oświetlenia. Idąca do przodu technologia oraz rosnąca świadomość Klientów, spowodowały, że modernizacje oświetlenia stały się niezbędne i coraz więcej firm decydowało się na ich wykonanie. Potrzebny był solidny partner, który pomoże na każdym etapie modernizacji, począwszy od audytu, poprzez zaproponowanie odpowiednich rozwiązań, przygotowanie projektu, poprzez wykonawstwo i pomoc w finansowaniu.

 1. Na czym polega modernizacja oświetlenia?

Projekt modernizacji oświetlenia polega na przeprowadzeniu audytu oświetleniowego, stworzenia projektu modernizacji, kalkulacji zwrotu z inwestycji oraz wymiany lamp z tradycyjnym źródłem światła na lampy LED.

 1. Jakie są korzyści z modernizacji oświetlenia?

Modernizacja oświetlenia pomaga zmniejszyć koszty zużycia energii przez oświetlenie minimum o 30-50 %, a w obiektach przemysłowych redukcja wyniesie nawet 80%.

 1. Ile kosztuje modernizacja oświetlenia?

Koszt modernizacji zawsze jest ustalany w sposób indywidualny, ponieważ nie da się jednoznacznie powiedzieć, które rozwiązania są najlepsze dla każdego przedsiębiorstwa. Zawsze jednak można liczyć na zwrot poniesionych kosztów w stosunkowo niedługim czasie. Na więcej informacji klient może liczyć po tym, jak nasi specjaliści wykonają bezpłatny audyt oświetlenia.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami

Pomożemy Ci bezboleśnie przejść przez modernizację oświetlenia

ul. ul. Kórnicka 52 |
63-000 Środa Wielkopolska

(+48) 532 518 395

kontakt@luxmat.pl

Formularz kontaktowy

  Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  Pomożemy Ci bezboleśnie przejść przez modernizację oświetlenia

  ul. ul. Kórnicka 52 |
  63-000 Środa Wielkopolska

  (+48) 532 518 395

  kontakt@luxmat.pl

  Formularz kontaktowy