fbpx

Wykonane modernizacje oświetlenia - referencje

Modernizacja oświetlenia to proces, przez który musi przejść wiele firm prowadzących działalność produkcyjną. W tym wyzwaniu warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy zapewnią kompleksową obsługę i zdecydowanie ułatwią to zadanie. Jesteś przedsiębiorcą i czeka Cię modernizacja oświetlenia? Z usług Luxmat korzystają zarówno duże korporacje, jak i drobne, lokalne biznesy. Zapraszamy do zapoznania się ze zrealizowanymi przez nas modernizacjami oświetlenia.

60% Oszczędnośći
Modernizacja oświetlenia na LED hali sportowej

ZS Ogólnokształcących w Gostyniu

Nowe oświetlenie hali sportowej przywitało uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu. Co przyniosła świetlna metamorfoza? Przede wszystkim wymianę przestarzałego oświetlenia sodowego na nowoczesne lampy LED. Korzyści widoczne na pierwszy rzut oka to zmniejszenie punktów świetlnych, lepsze doświetlenie całej powierzchni, redukcja mocy o 60% oraz realne oszczędności finansowe. Zmiana na oświetlenie LED ma jeszcze jeden – ekologiczny aspekt. Dzięki tek inwestycji uda się zredukować emisję CO2 do atmosfery o 16 ton.

Danuta Niedźwiedzińska
Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu
Oświetlenie hali sportowej nabrało nowego blasku i prezentuje się bardzo imponująco – podkreśla Danuta Niedźwiedzińska, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu.
Wykres słupkowy
Wykres liniowy
40% Oszczędnośći
Modernizację oświetlenia hal produkcyjnych i magazynowych

Cichowlas Polskie Warzywa

Zmniejszenie ilości zużycia energii oraz redukcja CO2 to priorytety inwestora, który z Luxmatem przeprowadził modernizację oświetlenia w swoim zakładzie. Cichowlas Polskie Warzywa to firma, która zajmuje się kompleksowym zaopatrzeniem w świeże owoce i warzywa sieci handlowe oraz dział HoReCa na terenie całej Polski. Podczas modernizacji wymieniliśmy blisko 100 punktów oświetleniowych w halach magazynowych, biurach oraz na zewnątrz budynków. Mimo zwiększenia ilości lamp w celu dostosowania oświetlenia do współczesnych norm, udało się zredukować moc całego układu o 40%! Po modernizacji, szacuje się roczne oszczędności za energię elektryczną w wysokości 20 tys. PLN, a inwestycja zwróci się po dwóch latach.

Grzegorz Kornaszewski
Kierownik Produkcji Cicholas Polskie Warzywa
– DNA naszej firmy to ekologia i dbałość o środowisko naturalne. Inwestycja w nowoczesne i energooszczędne oświetlenie była dla nas krokiem w rozwój całego ekosystemu. Współpraca z firmą Luxmat od samego początku układała się nam bardzo dobrze, dlatego możemy polecić ich usługi – mówi Grzegorz Kornaszewski – kierownik produkcji Cicholas Polskie Warzywa.
Wykres słupkowy
Wykres liniowy
48% Oszczędnośći
Modernizacja oświetlenia hal produkcyjnych i magazynowych

Krispol Września

Krispol, wiodący europejski producent bram i stolarki otworowej zakończył modernizację oświetlenia hal produkcyjnych i magazynowych we Wrześni. Zgodnie z założeniami w większości pomieszczeń wymieniono oświetlenie na nowoczesne i oszczędne LED. Niektóre stanowiska, ze względu na specjalne przeznaczenie, zostały wyposażone w dodatkowe punkty oświetleniowe. Aby spełnić restrykcyjne normy, w miejscach kontroli jakości i prac precyzyjnych zwiększono ilość luksów do 1000. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych opraw LED, udało się zredukować moc o ponad 50%. Zainwestowane w modernizację środki zwrócą się już po 13 miesiącach.

Mariusz Polus
Dyrektor Produkcji Krispol S.A.

– Już od pierwszych dni zyskaliśmy znaczące oszczędności zużycia energii! Dla kolegów z wydziałów produkcyjnych zwiększył się również komfort pracy. Produkcja bram garażowych KRISPOL będzie jeszcze bardziej ekologiczna i ekonomiczna.

Wykres słupkowy
Wykres liniowy
53% Oszczędnośći
Modernizacja oświetlenia LED salonów samochodowych

ŠKODA Korczyk

Stworzenie niepowtarzalnej atmosfery wnętrza, subtelna ekspozycja detali oraz klimatyczna kreacja sprzyjająca klientowi były głównymi założeniami modernizacji salonu samochodów w Bielsku Białej. Korczyk, utytułowany dealer samochodów, nagradzany prestiżową nagrodą Dealer Roku marki SKODA powierzył firmie Luxmat przeprowadzenie modernizacji oświetlenia w swoim salonie. Wymieniono stare sodowe lampy na nowe LED typu high bay o wysokim natężeniu światła precyzyjnie eksponującego samochody. Zadbano również o niski UGR (współczynnik olśnienia), by zadbać o komfort klientów. Specjalnie dobrano naturalną temperaturę barwową – 4000 K oraz zastosowano rozwiązanie pozwalające uzyskać bardzo wysoki poziom odwzorowania barw – Ra 90. Całość dopełnia sterowanie systemem DALI, który pozwala kontrolować system oświetlania z dowolnego urządzenia mobilnego oraz zewnętrzny czujnik zmierzchu. Wskazania czujnika umożliwiają sterowanie oświetleniem salonu oraz jego natężeniem w oparciu o poziom nasłonecznienia. Wartością dodaną przeprowadzonej modernizacji jest duża oszczędność prądu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych energooszczędnych lamp LED, zredukowano o 53% zużycie energii. Pozwoli to na zwrot inwestycji w niespełna 2 lata.

Ferdynand Ślemp
Członek Zarządu/Dyrektor Zarządzający

Nowe lampy bardzo dobrze oświetliły salę ekspozycji. Samochody prezentują się wyśmienicie, a system sterowania za pomocą urządzenia mobilnego pozwala dobrać optymalne parametry światła do danej potrzeby.

Wykres słupkowy
Wykres liniowy
53% Oszczędnośći
Modernizacja oświetlenia kompleksu sportowego

„Orlik” przy Szkole Podstawowej w Orzechowie

W gminie Miłosław w miejscowości Orzechowo na kompleksie „Orlik” wymieniono na energooszczędne LED wszystkie lampy starego typu. Łącznie zużywały ponad 6000 W. Po modernizacji zużywają zalewie połowę mocy i świecą większą ilością lumenów. Rachunki za prąd zmniejszyły się o ponad 50%.
W Polsce mamy ponad 2600 „Orlików”. Jest to największa tego typu inicjatywa na świecie! Niestety, koszty eksploatacji i utrzymania tych obiektów w znacznym stopniu obciążają budżety jednostek samorządu terytorialnego. Gwarancją ulgi w rachunkach za prąd jest modernizacja oświetlenia na LED!

Agnieszka Przysiuda-Zielkowska
dyrektor Miłosławskiego Centrum Kultury

Dzięki modernizacji płacimy dużo mniejsze rachunki, a obiekt jest bardzo równomiernie pokryty światłem. Osoby korzystające z „Orlika” mają dużo lepsze warunki uprawiania sportu.

Wykres słupkowy
Wykres liniowy
59% Oszczędnośći
Modernizacja oświetlenia LED hali sportowo-widowiskowej

Szkoła Podstawowa w Miłosławiu

Młodzież z Miłosławia może już korzystać ze zmodernizowanego oświetlenia w hali sportowo-widowiskowej. Do tej pory, oświetlenie w obiekcie zapewniało aż 49 świetlówek i 10 naświetlaczy sodowych o łącznej mocy 11.000 W. W ramach modernizacji zrezygnowano z dotychczasowego oświetlenia i zamontowano 21 nowoczesnych lamp LED, zapewniających optymalną ilość luksów na parkiecie. Nowe lamy LED, zużywają zaledwie 4.500 W. Rachunek jest prosty. Po modernizacji udało się zredukować moc o 67%, dając wymierne oszczędności – ponad 15 tys. zł rocznie. Inwestycja zwróci się w już rok!

Justyna Trawińska
dyrektor SSP w Miłosławiu

Na hali jest bardzo jasno. Dobrze prowadzi się zajęcia sportowe. Dodatkową zaletą jest to, że lampy LED zaraz po włączeniu świecą pełną mocą, a nie jak poprzednie lampy sodowe, które musiały się długo nagrzewać.

Wykres słupkowy
Wykres liniowy
63% Oszczędnośći
Kompleksowa modernizacja oświetlenia budynków administracyjnych

Biura Osadkowski-Cebulski

Dzięki szybkiej decyzji i ekspresowej realizacji inwestycji, spółka Osadkowski-Cebulski z Legnicy ma zamontowane nowe i oszczędne oświetlenie LED. Modernizacja dotyczyła kompleksowej wymiany lamp w budynkach administracyjnych. Biura, pomieszczenia socjalne oraz ciągi komunikacyjne zostały oświetlone przez nowe lampy. W sumie wymieniono ich ponad 200. Przy obecnej cenie energii elektrycznej, inwestycja zwróci się w półtora roku. Wymiana starych, świetlówkowych lamp na LED, zredukowała pobieraną moc aż o 63%.

Leszek Cebulski
Prezes Zarządu

Całość została zrealizowana z zastosowaniem energooszczędnego oświetlenia LED. Efektem jest profesjonalne wykonanie oświetlenia wewnętrznego w budynkach biurowych, pomieszczeniach socjalnych oraz w ciągach komunikacyjnych.

Wykres słupkowy
Wykres liniowy
53% Oszczędnośći
Modernizacja oświetlenia LED hal przemysłowo-magazynowych, biur, placu

Wavin Polska

W ramach inwestycji zmodernizowano oświetlenie całego biurowca, hal produkcyjnych i magazynowych oraz kilkuhektarowego placu z gotowymi elementami. Zamontowano ponad 3000 nowoczesnych lamp LED z systemem umożliwiającym regulację parametrów oświetlenia. Wymiana tak wielu lamp żarowych na nowoczesne oświetlenie LED wymagała precyzyjnego zaplanowania prac. Zapewniliśmy kierownika, który koordynował wszystkie działania. W szczytowym okresie modernizacji w Wavinie pracowało dziesięć zespołów elektryków. Inwestycję wykonano terminowo bez wstrzymywania produkcji. Obejrzyj video z realizacji

Karol Woźniak
główny elektryk

Najważniejszym efektem modernizacji jest ograniczenie kosztów zużycia energii elektrycznej. Inwestycja zwróci się w dwa lata.

Wykres słupkowy
Wykres liniowy
66% Oszczędnośći
Modernizacja oświetlenia LED hal przemysłowo-magazynowych

Zakład Produkcji Katalizatorów BASF

Energooszczędność oświetlenia hali przemysłowej to jedno z głównych założeń modernizacji Zakładu Produkcji Katalizatorów BASF. Fabryka zlokalizowana w Środzie Śląskiej, to inwestycja o wartości 150 mln euro i największy zakład, którego właścicielem jest BASF, produkujący katalizatory w Europie.

Przed modernizacją w obiekcie zainstalowane były lampy liniowe oraz metalohalogenowe wyposażone w tradycyjne źródła światła zużywające dużo energii. Biorąc pod uwagę kluczowe założenia modernizacji, zaproponowaliśmy zamianę tradycyjnych lamp na LED IP66 o mocy 70W. Dzięki temu rozwiązaniu, zredukowaliśmy moc całego systemu o 66%. Oprócz oszczędności wynikających ze zużycia prądu, inwestor zyskał bezobsługowy system oświetlenia oraz znacznie zredukował emisję szkodliwych gazów CO2 do atmosfery.

Wykres słupkowy
Wykres liniowy
49% Oszczędnośći
Modernizacja oświetlenia sal dydaktycznych, gimnastycznych i przestrzeni wspólnych

Szkoła Podstawowa w Starkówcu Piątkowskim

Dzięki wymianie starych opraw oświetleniowych na nowoczesne LED, w całym budynku szkolnym spełnione zostały wymogi oświetleniowe. Podczas realizacji projektu braliśmy pod uwagę doświetlenie klas, komfort dla uczniów i nauczycieli, wyeliminowanie efektu olśnienia, który jest często przyczyną zmęczenia wzroku. Ponadto zadbaliśmy o równomierność oświetlenia w klasach, eliminację ciemnych stref w budynku. Uczniom i nauczycielom poprawiliśmy komfort zajęć wychowania fizycznego dzięki doświetleniu hali sportowej.

Jacek Majdański
dyrektor

Jest jasno i oszczędnie. Szkoła po zmianie oświetlenia robi bardzo dobre wrażenie.

Wykres słupkowy
Wykres liniowy
76% Oszczędnośći
Modernizacja oświetlenia sal dydaktycznych, gimnastycznych i przestrzeni wspólnych

Szkoła podstawowa w Słupii Wielkiej

Modernizacja i redukcja mocy aż o 76%! Rekord? Nie, to nasz standard. Niespełna dwa tygodnie trwała modernizacja w Szkole Podstawowej w Słupi Wielkiej. Mimo demontażu aż 283 punktów świetlnych oraz montażu 194 nowych lamp w technologii LED, całość prac odbyła się praktycznie niezauważalnie. Nawet na chwilę realizacja inwestycji, nie zakłóciła normalnego procesu nauczania. Tak działamy, a co najważniejsze, dajemy wielkie oszczędności. W tym wypadku rachunki za oświetlenie zmaleją o przeszło 70%.

Magdalena Madaj
dyrektor

Wszystko przebiegło szybko, czysto – i co najważniejsze – na czas.

Wykres słupkowy
Wykres liniowy
66% Oszczędnośći
Modernizacja oświetlenia LED w biurach, halach produkcyjnych i magazynowych, w pomieszczeniach socjalnych.

Zakład Elektrotechniki Motoryzacyjnej

Zmodernizowaliśmy cały zakład o powierzchni 21804m2: biurowiec, hale produkcyjne, hale magazynowe, pomieszczenia socjalne.

Inwestorowi zależało na niższym zużyciu energii elektrycznej oraz poprawie komfortu pracowników, poprzez dostarczenie odpowiedniej ilości światła do każdej przestrzeni roboczej. Dzięki, modernizacji, którą wykonaliśmy, udało się zmniejszyć liczbę zamontowanych lamp do 254 z zachowaniem wszelkich wymagań oraz norm oświetlenia. Wymiana starego oświetlenia na nowe, ledowe, pozwoliła ograniczyć zużycie energii oraz właściwie oświetlić wszystkie pomieszczenia. Komfort pracowników uległ znacznej poprawie co wpłynęło na większą efektywność, wydajność oraz poprawę jakości wykonanej pracy.

Wykres słupkowy
Wykres liniowy

Modernizacja oświetlenia

Modernizacja oświetlenia w firmie i hali produkcyjnej — dlaczego warto?

Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie swoim pracownikom dobrego środowiska świetlnego. Oświetlenie biura czy hali produkcyjnej LED zapewnia możliwość bezpiecznej pracy w komfortowych warunkach widzenia. Lampy ledowe na hale produkcyjne są tym, czego potrzebujesz. Modernizacja oświetlenia hali produkcyjnej pozwoli Ci zaoszczędzić od 30% do nawet 80% kosztów zużywanej energii. Wieloletnia trwałość tych lamp sprawi oraz 5-letnia gwarancja sprawi, że masz długotrwałe, efektywne i ekonomiczne rozwiązanie problemów z oświetleniem. Sprawdź, co możemy Ci zaoferować: oświetlenie LED hali magazynowej, oświetlenie LED hali przemysłowej, oświetlenie biurowe LED. Modernizacja oświetlenia na LED zapewni Ci efektywne światło, które korzystnie wpłynie na warunki pracy i poprawi koncentrację pracowników.

Modernizacja oświetlenia LED krok po kroku

W Luxmat kompleksowo przeprowadzamy modernizacje oświetlenia i mamy za sobą już setki projektów zrealizowanych z sukcesem. Nasza wykwalifikowana kadra bezstresowo przeprowadzi Cię przez ten proces. Jak wygląda współpraca z nami przy modernizacji oświetlenia w Twojej firmie? Zapewniamy bezpłatny audyt oświetlenia, projekt oświetlenia hali produkcyjnej i innych, najkorzystniejszą formę finansowania modernizacji oświetlenia LED, kalkulację zwrotu z inwestycji, wymianę lamp na hali produkcyjnej na ledowe, końcowy pomiar oświetlenia. Mamy doświadczoną kadrę oraz wiedzę i profesjonalne zaplecze potrzebne, by przeprowadzać rzetelne i skuteczne modernizacje oświetlenia na LED. Postaw na efektywne oświetlenie LED hali, zaoszczędź duże pieniądze i zapewnij swoim pracownikom znakomite warunki pracy razem z nami!

 

Najczęściej zadawane pytania

 1. Czym jest Luxmat Investment?

Firma specjalizująca się w modernizacji oświetlenia na LED, obecna na polskim rynku od 2015 roku. Jej powstanie było odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku wynikające z chęci oszczędności, a co za tym idzie, z konieczności modernizacji istniejących systemów oświetlenia. Idąca do przodu technologia oraz rosnąca świadomość Klientów, spowodowały, że modernizacje oświetlenia stały się niezbędne i coraz więcej firm decydowało się na ich wykonanie. Potrzebny był solidny partner, który pomoże na każdym etapie modernizacji, począwszy od audytu, poprzez zaproponowanie odpowiednich rozwiązań, przygotowanie projektu, poprzez wykonawstwo i pomoc w finansowaniu.

 1. Na czym polega modernizacja oświetlenia?

Projekt modernizacji oświetlenia polega na przeprowadzeniu audytu oświetleniowego, stworzenia projektu modernizacji, kalkulacji zwrotu z inwestycji oraz wymiany lamp z tradycyjnym źródłem światła na lampy LED.

 1. Jakie są korzyści z modernizacji oświetlenia?

Modernizacja oświetlenia pomaga zmniejszyć koszty zużycia energii przez oświetlenie minimum o 30-50 %, a w obiektach przemysłowych redukcja wyniesie nawet 80%.

 1. Ile kosztuje modernizacja oświetlenia?

Koszt modernizacji zawsze jest ustalany w sposób indywidualny, ponieważ nie da się jednoznacznie powiedzieć, które rozwiązania są najlepsze dla każdego przedsiębiorstwa. Zawsze jednak można liczyć na zwrot poniesionych kosztów w stosunkowo niedługim czasie. Na więcej informacji klient może liczyć po tym, jak nasi specjaliści wykonają bezpłatny audyt oświetlenia.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami

Pomożemy Ci bezboleśnie przejść przez modernizację oświetlenia

ul. Kórnicka 52
63-000 Środa Wielkopolska

(+48) 532 518 395

kontakt@luxmat.pl

Formularz kontaktowy

  Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  Pomożemy Ci bezboleśnie przejść przez modernizację oświetlenia

  ul. Kórnicka 52
  63-000 Środa Wielkopolska

  (+48) 532 518 395

  kontakt@luxmat.pl

  Formularz kontaktowy