fbpx

Modernizacja oświetlenia LED w biurze (firmie) – korzyści

Dlaczego lampy biurowe LED są doskonałą inwestycją w rozwój firmy? Obecnie na rynku istnieją tysiące zarówno małych, jak i dużych przedsiębiorstw. Każde z nich pragnie utrzymywać jak najlepszy stosunek zysków do wydatków. Dlatego na porządku dziennym wdrażane jest multum sposobów na zwiększenie tych pierwszych i zmniejszenie drugich.

Aby nie generować zbędnych strat, firmy podejmują działania już na najniższych szczeblach strukturalnych. Stosuje się tańsze zamienniki przedmiotów codziennego użytku, takich jak długopisy i papier drukarski. Odchodzi się od tradycyjnych metod korespondencyjnych i wymiany informacji, zamiast nich wykorzystuje się elektroniczne bazy danych oraz wiadomości mailowe. Można tu wymieniać w nieskończoność. Niestety wiele z firm, szczególnie tych ulokowanych w starszym budownictwie, zapomina, że jednym z najlepszych sposobów na oszczędności jest modernizacja oświetlenia w biurze.

Oświetlenie LED w firmie – koszt, który zwraca się błyskawicznie!

Wszelkie wykresy kosztów energetycznych mówią jedno – oświetlanie pomieszczeń przy pomocy punktów oświetleniowych starego typu jest po prostu nieekonomiczne i nieopłacalne. Modernizacja oświetlenia w biurze na zasadzie jeden do jednego, czyli zamiana tradycyjnych punktów oświetleniowych na równoważne mocą punkty LEDowe, potrafi przynieść nawet 5-krotne zmniejszenie wydatków na energię elektryczną w ciągu roku. Wedle obliczeń w krajach Unii Europejskiej około 50% zużycia energii w biurach jest zasługą ich oświetlenia. Jest to ogromny procent, który można w dużym stopniu zmniejszyć.

W skład naszych usług wchodzi audyt oświetlenia oraz całkowita modernizacja – wymiana oświetlenia biurowego starego typu na nowoczesne systemy. Doradzimy oraz przedstawimy korzyści płynące z przeprowadzenia takiego unowocześnienia. Zapraszamy do kontaktu w celu poznania szczegółów naszej oferty, która obejmuje również:

Lampy biurowe LED vs świetlówki liniowe

Rzeczą, którą należy poruszyć, jest stosunek oświetlenia LED w firmie do bardzo często wykorzystywanych w biurach świetlówek. Pierwszą bardzo ważną kwestią jest migotliwość tych drugich, szczególnie starszych modeli. Świetlówki wraz z czasem eksploatacji mają coraz większą skłonność do migotania, co potrafi w znacznym stopniu wpływać na samopoczucie pracownika i efektywność jego pracy. Obecnie, w nowoczesnych oprawach, problem ten został w znacznym stopniu ograniczony, jednak nadal istnieje.

Oświetlenie biurowe LED całkowicie niweluje tego typu problemy – tutaj tętnienie nie ma prawa wystąpić. Dzięki temu to doskonały wybór do wszelkich pomieszczeń, w których przebywają pracownicy. Oświetlenie LED w firmie nie ma żadnego negatywnego wpływu na otoczenie. Świetlówki zawierają w sobie również gazy szkodliwe dla środowiska, co czyni je nieekologicznym źródłem oświetlenia. Dodatkowo ich sprawność w dużym stopniu uzależniona jest od temperatury panującej w pomieszczeniu. Oświetlenie biura LED to znacznie lepszy wybór – bezpieczny, energooszczędny, ekologiczny.

Żywotność podstawą oświetlenia – czyli LED kontra tradycyjne i energooszczędne żarówki

Okres poprawnego działania tradycyjnych żarówek określa się na około 1000 godzin. Ich następców, czyli żarówek energooszczędnych, już na ok. 10 000 godzin. Oświetlenie LEDowe pozwala z kolei na użytkowanie przez okres od 50 do nawet 100 tysięcy godzin. Oznacza to, że żarówka LED może nam służyć nawet 10 razy dłużej niż energooszczędna, a nawet 100 razy dłużej niż żarówka starego typu. Daje to niesamowite korzyści z modernizacji oświetlenia!

Skontaktuj się z naszymi specjalistami

Pomożemy Ci bezboleśnie przejść przez modernizację oświetlenia

ul. Kórnicka 52
63-000 Środa Wielkopolska

(+48) 532 518 395

kontakt@luxmat.pl

Formularz kontaktowy

  Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  Pomożemy Ci bezboleśnie przejść przez modernizację oświetlenia

  ul. Kórnicka 52
  63-000 Środa Wielkopolska

  (+48) 532 518 395

  kontakt@luxmat.pl

  Formularz kontaktowy