fbpx

Lampy parkingowe – oświetlenie LED

Odpowiednio dobrane lampy parkingowe LED ułatwiają poruszanie się i zapewniają bezpieczeństwo – minimalizują ryzyko wystąpienia wypadków. Dzięki nim można zadbać o zdrowie i życie pieszych oraz innych uczestników ruchu.

Oprócz kwestii bezpieczeństwa warto wziąć pod uwagę, że oświetlenie parkingu LED to praktyczne i opłacalne rozwiązanie, które jest przyjazne dla środowiska. Umożliwia poprawne zaparkowanie pojazdu, ułatwia monitorowanie terenu i zmniejsza koszty energii elektrycznej. Jeśli interesuje Cię modernizacja oświetlenia, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Oświetlenie parkingów z LUXMAT to gwarancja rzetelnej realizacji!

Oświetlenie parkingów – norma

Podczas wyboru oświetlenia należy pamiętać, że istnieją dwa typy parkingów. W zależności od tego, jaki rodzaj obiektu chcemy oświetlić, trzeba sięgnąć po oświetlenie parkingów naziemnych lub podziemnych.

 • Na parkingach otwartych (naziemnych), oświetlonych lampami umieszczonymi na słupach, można zastosować naświetlacze LED lub lampy solarne parkingowe.
 • Na parkingach zadaszonych (podziemnych) najlepiej zamontować lampy parkingowe hermetyczne lub liniowe LED.

 

Należy także pamiętać, że oświetlenie parkingu musi spełniać pewne warunki określone w przepisach – w tym przypadku w sześciu dokumentach. Każda norma zawiera ścisłe wymagania dotyczące m.in. współczynnika ograniczenia olśnienia oraz indeksu odwzorowania barw. Dokładne informacje na ten temat można znaleźć w poniższych dokumentach:

 • EN 12464-1:2011,
 • EN 15193:2008,
 • EN 12464-2:2014,
 • CIE 154:2003,
 • CIE 97:2005,
 • DIN V 18599:2007.

 

Dzięki przystosowaniu instalacji do powyższych norm oświetlenie parkingów LED zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Zalety oświetlenia parkingu LED

Oświetlenie parkingowe LED gwarantuje spore oszczędności, dlatego to najlepsze rozwiązanie, jeśli zależy Ci na zmniejszeniu kosztów utrzymania obiektu. Energooszczędne lampy LED cechują się bardzo dużą wydajnością i długą żywotnością. Mogą świecić nieprzerwanie nawet przez 100 000 godzin. Ponadto lampy parkingowe LED gwarantują dobry współczynnik oddawania barw.

Ogromną zaletą technologii LED jest również fakt, iż nie wpływa ona niekorzystnie na środowisko. Według badań żarówki LED wykorzystują ok. 80% mniej energii niż klasyczne żarówki. Dzięki temu elektrownie nie emitują tylu zanieczyszczeń do atmosfery. Ponadto LED-y w przeciwieństwie do żarówek żarowych nie posiadają niebezpiecznej rtęci, która szkodzi zdrowiu ludzi, zwierząt i zatruwa środowisko. Wybierając oświetlenie LED parkingów, nie przyczyniasz się też do oddawania do atmosfery promieni UV i dwutlenku węgla.

Zatem, jeśli chcesz zmniejszyć rachunki za prąd i zadbać o środowisko naturalne, skorzystaj z naszej oferty. Wykonamy kompleksową modernizację i zadbamy, by oświetlenie parkingowe spełniało wszystkie niezbędne wymagania i przyniosło Ci wiele korzyści – w tym finansowych.

Oświetlenie parkingów podziemnych i naziemnych z LUXMAT

Chcesz zmodernizować oświetlenie na parkingu, ale nie masz odpowiedniego budżetu? Zapraszamy do współpracy w oparciu o model ESCO. Dzięki temu unikniesz konieczności płacenia za modernizację, gdyż my zrobimy to za Ciebie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rozwiązania, zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością przedstawimy Ci ofertę i wytłumaczymy, na czym będzie polegała współpraca.

Interesuje Cię oświetlenie hali magazynowej, biura lub parkingu? Niezależnie od obiektu, wybierając naszą firmę, możesz liczyć na fachowe doradztwo i wsparcie na każdym etapie modernizacji. Wykonamy dokładny audyt oświetlenia, pomożemy Ci uzyskać finansowanie i dołożymy wszelkich starań, aby wymiana oświetlenia LED spełniła Twoje oczekiwania. Zapraszamy do współpracy!

Skontaktuj się z naszymi specjalistami

Pomożemy Ci bezboleśnie przejść przez modernizację oświetlenia

ul. Kórnicka 52
63-000 Środa Wielkopolska

(+48) 532 518 395

kontakt@luxmat.pl

Formularz kontaktowy

  Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  Pomożemy Ci bezboleśnie przejść przez modernizację oświetlenia

  ul. Kórnicka 52
  63-000 Środa Wielkopolska

  (+48) 532 518 395

  kontakt@luxmat.pl

  Formularz kontaktowy