Zapoznaj się podobnymi wpisami
Data publikacji : 30 marca, 2023
2 min

Korzyści wymiany lamp tradycyjnych na LED w halach magazynowych

Zakaz używania świetlówek, bardzo wysokie ceny energii elektrycznej oraz kryzys energetyczny zmusza przedsiębiorców do poszukiwana rozwiązań optymalizujących obecnie używane oświetlenie. Wymiana lamp tradycyjnych na LED może przynieść wiele korzyści. W szczególności dotyczy to hal magazynowych i przemysłowych, gdzie sztuczne światło musi być używane kilkanaście godzin na dobę. Czy taka wymiana na LED się opłaca? Zachęcamy do lektury, by potwierdzić tezę – TAK, bezsprzecznie się to opłaca!

Po pierwsze, LED-y są bardziej energooszczędne niż tradycyjne żarówki. Według różnych źródeł, mogą być nawet o 80% bardziej wydajne. Bezpośrednio przekłada się to na niższe rachunki za prąd. W przypadku dużych hal magazynowych i długiego czasu eksploatacji, oszczędności te mogą być znaczne i przyczynić się do redukcji kosztów działalności firmy.

Po drugie, LED-y są bardziej trwałe niż tradycyjne żarówki. Oznacza to, że trzeba je wymieniać rzadziej. Skutkuje to mniejszymi kosztami serwisu i brakiem przestojów spowodowanych wymianą żarówek.

Po trzecie, LED-y dostarczają lepszej jakości światło. W porównaniu z tradycyjnymi żarówkami, światło LED jest jaśniejsze, bardziej naturalne, lepiej odwzorowuje kolory i jest bardziej przyjazne dla wzroku (brak efektu migotania). Ma to ogromne znaczenie szczególnie w halach magazynowych i przemysłowych, gdzie niezbędna jest dobra widoczność wpływającą na bezpieczeństwo pracy. Dzięki zastosowaniu systemów sterowania, np. za pomocą smartfona lub tabletu znacznie zwiększamy dodatkowo dopasowanie parametrów świetlnych do aktualnych potrzeb. Możemy swobodnie sterować m.in. natężeniem światła, temperaturą barwową, włączać i wyłączać grupy lamp, tworzyć sceny świetlne, sprawić, by światło aktywowało się tylko w przypadku wykrycia ruchu.

Wreszcie, wymiana na LED-y może przyczynić się do poprawy wizerunku firmy. Nowoczesne rozwiązania oświetleniowe oparte na LED-ach są estetycznie i bardziej ekologiczne – emitują znacznie mniejszą ilość CO2 do atmosfery. Ich zastosowanie bardzo pozytywnie wpływa na postrzeganie firmy przez Klientów. Jest to szczególnie ważne, gdy przedsiębiorstwo chce się kojarzyć z innowacyjnością i dbałością o środowisko naturalne.

Reasumując, wymiana lamp tradycyjnych na LED-y w halach magazynowych może przynieść wiele korzyści dla firmy. Oszczędność energii i kosztów eksploatacji, lepszą jakość światła oraz poprawę wizerunku. Jest też przyjazna dla naszej planety.