Zapoznaj się podobnymi wpisami
Data publikacji : 24 czerwca, 2020
2 min

Oświetlenie w biurze – jakie wybrać? Przegląd oświetlenia LED

Oświetlenie to niezbędny element wyposażenia wnętrz. Zapewnia właściwą widoczność podczas pochmurnych dni oraz wtedy, gdy światło słoneczne nie dociera już do pomieszczenia. Bardzo przydaje się również w miejscach pozbawionych okien. Odgrywa ogromną rolę, zwłaszcza w przestrzeniach, które służą do pracy. Jakie oświetlenie do biura będzie najbardziej korzystne i czym kierować się podczas dokonywania wyboru? Oto kilka przydatnych rad!

Barwa światła w miejscu pracy

Pierwszą istotną kwestią jest zabarwienie światła. Wyróżniamy trzy następujące:

  • zimne,
  • neutralne,
  • ciepłe.

Dokładnie określa je specjalna skala wyrażana w Kelwinach. Każdy z nas jest jednak w stanie samodzielnie dokonać tej klasyfikacji, wyłącznie przy pomocy własnego wzroku. Istotne jest to, że każda z tych trzech barw światła posiada odmienne właściwości. Musimy mieć je na uwadze. Światło o ciepłym zabarwieniu działa odprężająco i sprzyja relaksowi. Pomaga również w przygotowaniu się do snu. Łatwo więc można wysnuć wniosek, że nie będzie ono odpowiednie w naszym przypadku. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie światło neutralne lub takie o zimnym odcieniu. Ich działanie na ludzki organizm jest znacznie korzystniejsze z punktu widzenia pracodawcy i pracowników. Pobudza, ułatwia utrzymanie koncentracji na wysokim poziomie oraz dodaje energii. Pomoże więc w skutecznym wykonywaniu obowiązków i wpłynie na lepsze samopoczucie.

Oświetlenie LED w biurze

Musimy pamiętać o tym, by oświetlenie zostało właściwie rozmieszczone. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w dużych biurowcach, salach konferencyjnych i gabinetach, w których gromadzi się wiele osób. Każdy z pracowników potrzebuje odpowiednich warunków do komfortowej pracy i musimy mieć to na uwadze, planując to, jak będzie w danym biurze wyglądało oświetlenie sufitowe. Odpowiednio zaprojektowane stanowi znacznie lepsze rozwiązanie niż chociażby pojedyncze lampki na biurkach. Warto zainwestować również w rozwiązania, które umożliwią nam sporą oszczędność, jeśli chodzi o rachunki za prąd. Luxmat montuje lampy LED, które posiadają imponującą żywotność, nawet do piętnastu lat! Dodatkowo zużywają one praktycznie pięć razy mniej energii niż produkty oferowane przez inne przedsiębiorstwa. Jest to więc znakomita informacja dla wszystkich tych, którzy prowadzą własną działalność i pragną cieszyć się rozwiązaniami wysokiej klasy w atrakcyjnej cenie. Nasza firma to grono wykwalifikowanych specjalistów, którzy udzielą odpowiedzi na wszelkie ewentualne pytania i pomogą w wybraniu właściwego oświetlenia do biura.

Oświetlenie biurowe sufitowe LED – na co zwracać uwagę?

Warto mieć świadomość, że odpowiednie dostosowanie oświetlenia w biurze jest obowiązkiem pracodawcy, ponieważ wpływa bezpośrednio na zdrowie pracowników. Z tego powodu należy również wziąć pod uwagę specyfikę konkretnych stanowisk – innego oświetlenia biurowego będzie potrzebował ktoś, kto spędza czas wyłącznie przy komputerze, a innego osoba pracująca w archiwum. Inne oświetlenie biurowe sufitowe LED wybierzemy do dużych, otwartych przestrzeni, a jeszcze inne do mniejszych biur. Należy także pamiętać, że żadne sztuczne światło nie zastąpi w pełni naturalnego, do którego także powinno się mieć dostępu w miejscu pracy.