Zapoznaj się podobnymi wpisami
Data publikacji : 24 czerwca, 2020
2 min

Oświetlenie przemysłowe wewnętrzne – czym się charakteryzuje?

Oświetlenie przemysłowe wewnętrzne oparte na technologii LEDowej to system profesjonalnych opraw i lamp do stosowania w halach magazynowych i produkcyjnych, również skierowany do oświetlania dużych pomieszczeń biurowych. LEDowe lampy przemysłowe doskonale sprawdzą się w miejscach, w których przede wszystkim ważny jest:

– ład,
– niezawodność stosowanych rozwiązań,
– oszczędność,
– skuteczność oświetlenia.

W pomieszczeniach z bardzo małym dostępem światła dziennego lub z całkowitym jego brakiem bardzo ważny jest dobór odpowiedniego sztucznego oświetlenia. Naturalne oświetlenie nie powoduje zmęczenia wzroku, dlatego tak istotne jest, aby wprowadzając jego sztuczne zamienniki, były one jak najbardziej komfortowe dla ludzkiego oka.

Wewnętrzne oświetlenie przemysłowe korzystnie wpływa na poprawę jakości pracy, ponieważ zapewnia odpowiednie do niej warunki, co z kolei przekłada się na efektywność pracowników. Dzięki czemu firma może więcej produkować, a przy tym korzystać z energooszczędnego systemu oświetleniowego, które może przyczynić się do oszczędności nawet kilkudziesięciu tysięcy rocznie.
Od kilku lat najlepszym modelem lamp, które sprawdzają się w przemyśle, są właśnie lampy LEDowe. Ich głównymi zaletami są ekonomiczna opłacalność zastosowania oraz genialny wpływ na ciało ludzkie. Dodatkowo jest to rodzaj oświetlenia, z kategorii bardzo trwałych. Obrazuje to m.in.:

– duża moc, co sprawia, że z łatwością można osiągnąć dużą skuteczność świetlną,
– wysoka trwałość,
– wysoka jakość,
– wykonanie z materiałów na najwyższym poziomie, pochodzących tylko i wyłącznie od zaufanych i sprawdzonych producentów z całego świata,
– odporność na trudne warunki pracy, przystosowana do różnych poziomów wytrzymałości,
– łatwy montaż,
– bezproblemowa obsługa.

Aby zwiększyć opłacalność inwestycji, należy zastosować odpowiednie oprawy lamp. Inwestując w oświetlenie, należy zwrócić szczególną uwagę na oferowaną cenę i producenta, ponieważ może okazać się to kluczowe w dalszym procesie użytkowania oraz oszczędzania na zużywaniu energii. Jeżeli powyższe warunki są w pełni spełnione, możemy przejść do wyboru oprawy. W pomieszczeniach zamkniętych, szczególnie w takich jak hale magazynowe lub produkcyjne najlepiej sprawdzą się oprawy do lamp przemysłowych wykonane z aluminium. Dodatkową formą, która zwiększy korzyści, będzie osłona wykonana z hartowanego szkła. Na rynku dostępne są również oprawy z układem soczewkowym PC i stopniem ochrony IP65. Dzięki zastosowaniu tych elementów zwiększymy efektywność oświetlenia w naszej hali. Audyt oświetlenia pozwala nie tylko zbadać czy inwestycja będzie wymagała wymiany starych lamp na nowe lampy LED, ale także jaka moc jest potrzebna, aby poprawić jakość pracy i zmniejszyć zużycie energii. Zapoznaj się z naszą ofertą!