Zapoznaj się podobnymi wpisami
Data publikacji : 6 listopada, 2019
2 min

Formuła ESCO – czym jest?

Modernizacja własnej działalności zawsze wiąże się, z koniecznością poniesienia kosztów. Nierzadko firma nie może sobie pozwolić na wykonanie pewnych działań, ponieważ budżet jest ograniczony. Dzisiaj jednak często zdarza się, że można wykonać modernizację energetyczną w modelu ESCO. Co to jest i dlaczego warto skorzystać?

Czym jest ESCO?

ESCO, to skrótowiec rozwijający się na Energy Saving Company (firma oszczędzająca energię). Przedsiębiorstwa typu ESCO zajmują się realizacją usług w zakresie zarządzania zasobami energetycznymi, pod kątem ich lepszej optymalizacji. Działają na zasadzie kontraktów wykonawczych i udzielają gwarancji na swoje projekty.

Kto może korzystać z ESCO?

Finansowanie oświetlenia ESCO nie jest trudne do osiągnięcia. Z tego powodu warto skontaktować się z odpowiednią firmą, która przeprowadzi daną modernizację, ponieważ wiele warunków współpracy jest ustalanych w sposób indywidualny. Optymalizacja wspomnianych kosztów jest istotna dla przedsiębiorstwa, ponieważ umożliwia zmniejszenie wydatków, a więc zwiększenie dochodu!

Zakres działań ESCO kojarzy się najczęściej z przedsięwzięciami, mającymi na celu zwiększenie efektywności zużycia energii, jednak nierzadko dochodzi do tego profesjonalna konserwacja i naprawa urządzeń.

Ważnym, ze strony przedsiębiorstwa, zainteresowanego usługami firmy ESCO, jest fakt, że koszty wprowadzenia energooszczędnych rozwiązań ponosi inwestor. W trakcie trwania kontraktu kwota jest zwracana w oparciu o oszczędność, związaną z modernizacją. Innymi słowy, przedsiębiorstwo będzie płaciło praktycznie tyle samo, ile wcześniej, do czasu, aż uzyskany zostanie zwrot dla ESCO, tj. różnica kosztów eksploatacji w kontekście starych i nowych urządzeń, będzie trafiała do firmy przeprowadzającej modernizację.

Wsparcie ESCO jest najczęściej wybierane przez instytucje publiczne, a także prywatne przedsiębiorstwa. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzenie modernizacji nawet w sytuacji, kiedy kondycja finansowa podmiotu na to nie pozwala. Model ten, pozwala firmie skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, idealnie dobranych do wymagań. Jest to wygodne, ponieważ często samodzielne przeprowadzanie modernizacji może nie być podparte odpowiednią wiedzą techniczną.

Model współpracy ESCO jest więc opłacalny dla obu stron. Firma, wykonująca modernizację, otrzyma odpowiednie wynagrodzenie. Klient natomiast nie tylko będzie mógł cieszyć się z nowoczesnych i energooszczędnych rozwiązań, ale także nie poniesie ryzyka inwestycji.

ESCO pozwala swoim klientom liczyć na profesjonalne doradztwo techniczne, zarządzanie projektem i jego finansowanie, kalkulację poziomu oszczędności i czasu zwrotu inwestycji, zarządzanie ryzykiem, monitoring wyników i zadbanie o optymalizację zużycia energii. Na wszystkie działania firmy ESCO klient otrzymuje także gwarancję.

Nasza firma LUXMAT zapewnia współpracę z ESCO, w zakresie modernizacji oświetlenia. Posiadamy lata doświadczenia i zaufała nam ponad setka klientów z różnych branży. Stawiamy na najwyższą jakość wykorzystywanej przez nas technologii i zadowolenie klienta. Przez to stosujemy najbardziej efektywne rozwiązania, dzięki czemu odbiorca może liczyć na szybki zwrot. Serdecznie zapraszamy instytucje publiczne oraz klientów prywatnych. Używamy najlepszych na rynku lamp LED, o żywotności sięgającej nawet 15 lat.

Formuła ESCO oferowana przez LUXMAT to szansa dla wielu przedsiębiorstw, którym zależy nie tylko na większej oszczędności, ale też ekologii. Dzięki temu poprawić się może wizerunek marki! Dobry PR bowiem często składania nowych klientów do korzystania z oferty firmy, co pozwala zwiększyć zarobki. Stawiając na ESCO, stawia się także na profesjonalizm, ponieważ LUXMAT od lat przeprowadza wspominane modernizacje, dzięki czemu można mieć pewność, że współpraca przyniesie zamierzone efekty. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą!