Zapoznaj się podobnymi wpisami
Data publikacji : 26 września, 2019
< 1 min

Stare lampy do lamusa

Stare lampy z żarówkami, świetlówkami czy lampy wyładowcze nie tylko są energożerne i drogie w utrzymaniu, ale również mocno zanieczyszczają środowisko. Decydując się na modernizacje oświetlenia, możemy znacząco obniżyć koszty oświetlenia, ale również uchronić środowisko przed skażeniem i zadbać o naturę. Tradycyjne źródła światła zawierają: rtęć, ołów, związki bromu, chrom, kadm, nikiel, PCB, R-12, azbest. Niestety często nie są one właściwie utylizowane, a szkodliwe substancje wnikają do gleby, wód gruntowych i powietrza.

Nowe technologie LED i masowa ledyfikacja na szczęście wypierają przestarzałe, nieopłacalne i szkodliwe dla środowiska rozwiązania.

Nowoczesne lampy LED to lampy zintegrowane ze źródłem światła. Energooszczędne – oferujące użytkownikowi ponad 2 x więcej światła z każdego wata energii o trwałości powyżej 100 000 h użytkowania i równomierności barwy SDCM ≤ 3.

Inwestycja w modernizacje oświetlenia zwraca się średnio w ciągu kilkunastu miesięcy – potem inwestor już tylko zarabia i zyskuje komfort dzięki jakości światła.

Na rynku pojawiają się jednak produkty niskiej jakości a wręcz nie spełniające obowiązujących norm. Warto więc skorzystać z profesjonalnego serwisu i doradztwa firmy z wieloletnim doświadczeniem, zapleczem technicznym, profesjonalną kadrą i referencjami.