Zapoznaj się podobnymi wpisami
Data publikacji : 2 września, 2019
2 min

Retrofity to przeszłość…

Temat oświetlenia LED jest wszystkim już bardzo dobrze znany, przynajmniej większość uważa, się za specjalistów w tej dziedzinie. Wszak powszechnie wiadomo, że LED-y są znacznie tańsze w utrzymaniu, więc wystarczy wymienić źródło światła na LED i zaczniemy oszczędzać obniżonym zużyciu prądu, zyskując przy tym realne pieniądze na obniżeniu rachunków.

Nie jest to jednak tak oczywiste, wiele osób nie decyduje się na wymianę starych opraw oświetleniowych ze standardowym źródłem światła, wymienia jedynie źródło, czyli zmienia tradycyjną świetlówkę na retrofit – czyli świetlówkę ze zmodernizowanym źródłem światła. Wymiana na świetlówkę LEDową, sprawa zakończona.

Niestety takie działanie to tylko pozorna oszczędność. Retrofity – ze względu na swoją charakterystykę, nie są tak efektywne jak nowoczesne, zintegrowane ze źródłem światła lampy LED. Wydaje się to z początku droższe rozwiązanie, ale inwestycja w lampy LED zwraca się już po roku i potem tylko potęguje zyski. Czego nie możemy powiedzieć o retrofitach, których trwałość jest zdecydowanie niższa, koszt serwisu wysoki, a przestoje związane z awarią światła potrafią być bardzo kosztowne.

Retrofity to już relikt, świadomi Klienci nie sięgną po nie, gdyż wiedzą, że to tylko pozorna oszczędność i tak naprawdę nic nie zyskują, gwoździem do trumny retfofitów niech będą twarde fakty, na przykładzie studium przypadku:

Z powyższego przykładu jasno wynika, które rozwiązanie jest najbardziej efektywne pod kątem ekonomicznym jak również utrzymania wysokiego standardu i jakości pracy. Zdecydowana przewaga lamp LED ze zintegrowanym źródłem światła.

Przyszłość należy do nowoczesnych lamp LED, tylko one są w stanie sprostać wymaganiom i przynieść ich użytkownikom realne zyski, wynikające z obniżenia rachunków za prąd, dłuższego czasu pracy, braku kosztów serwisu.