Redukcja kosztów w firmie produkcyjnej – optymalizacja wydatków
Prowadzenie własnej produkcji jest skomplikowanym zadaniem. Wymaga bardzo dokładnego zaplanowania całej infrastruktury maszyn, a także dobrania odpowiednich pracowników. Istotne jest też samo miejsce pracy, czyli budynek. Wszystkie dziedziny przedsiębiorstwa powinny być optymalizowane pod kątem wydatków, ponieważ dzięki temu można zaoszczędzić sporo pieniędzy.
Koszty przemysłu
W celu rzetelnego sprawdzenia własnych kosztów produkcji, należy przede wszystkim przeprowadzić analizę każdego działu. Zdarza się bowiem, że na przykład produkcja dwóch podobnych towarów znacznie różni się kosztami, mimo że proces tworzenia i wykorzystanie materiałów jest zbliżony. Często wiąże się to z mniejszą efektywnością poszczególnych pracowników, ale też pochłanianiem zbyt dużych ilości energii elektrycznej przez maszyny.
Optymalizacja kosztów w przemyśle nierzadko wiąże się z dużym wydatkiem, który jednak po latach zwróci się z nawiązką i pozwoli rozwinąć się przedsiębiorstwu. Wkład człowieka w proces produkcji nie zawsze może być optymalnym rozwiązaniem. Dzisiejsza technologia daje wiele możliwości. Sytuacja na rynku wymusza obniżanie kosztów, jednak w przypadku wykonywanych produktów, nadal stawia spore wymagania przedsiębiorcom. Te dwie kwestie wcale się nie wykluczają, choć pozornie mogłoby się tak wydawać. Dzisiaj coraz więcej przedsiębiorstw stawia na automatyzację produkcji.
Bez względu na moralne przesłanki, dzisiejsze maszyny pozwalają zastępować coraz więcej stanowisk. Mimo, że kosztują sporo, to po czasie wydatek się zwraca. Co więcej, urządzenia elektroniczne mogą pracować znacznie dokładniej, a także szybciej. Dochodzi nieraz do tego, że ogromna hala produkcyjna może wymagać nadzoru tylko kilku osób. Koszty produkcji mogą więc zmniejszyć się wielokrotnie, przy zachowaniu najwyższej efektywności, co zostanie dokładnie obliczone przez inżynierów.
Automatyzacja sprawia także, że możliwe jest produkowanie przez całą dobę bez przerwy. Pracownicy muszą natomiast zmieniać się na swoich stanowiskach, a po kilku godzinach pracy ich efektywność spada.
Jednak produkcja ma różne koszty, a także często człowiek nadal jest potrzebny na konkretnym stanowisku. W tym przypadku można poradzić sobie też w inny sposób. Koszty produkcji mogą zostać znacznie zredukowane przez…zmianę oświetlenia! Może się to wydawać błahą sprawą, jednak instalowane na halach mocne oprawy pobierają spore ilości energii, generujące wydatki na poziomie kilkuset tysięcy złotych rocznie.
Optymalizacja kosztów w przemyśle za sprawą nowoczesnego i ekologicznego oświetlenia!
Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest zrezygnowanie z tradycyjnych opraw na rzecz technologii LED, która obecnie jest najbardziej opłacalna na rynku. Dlaczego? Przede wszystkim żarówka LED pobiera około pięć razy mniej energii elektrycznej, niż popularne odpowiedniki emitujące tę samą ilość światła. Co więcej, wysoka oszczędność nie oznacza wyłącznie mniejszego poboru prądu. Koszty produkcji zmniejszą się też przez brak konieczności wymiany żarówek, zważywszy na długowieczność oświetlenia LED. Najlepsze modele na rynku mogą świecić nieprzerwanie nawet przez 15 lat! (130 000 godzin).
Usprawnij swój przemysł – koszty zminimalizuj dzięki ofercie LUXMAT. Przeprowadzamy profesjonalne modernizacje oświetlenia w wielu obiektach, na podstawie wytycznych naszych inżynierów techniki świetlnej. Idealne dostosowanie do potrzeb również zmniejsza wydatki!
Zapraszamy do kontaktu celem przedstawienia indywidualnej oferty z możliwością wykonania indywidualnego audytu.