Zapoznaj się podobnymi wpisami
Data publikacji : 21 czerwca, 2023
2 min

Korzyści z modernizacji oświetlenia w biurach

Wysokie ceny energii elektrycznej, unijna dyrektywa wprowadzająca zakaz sprzedaży świetlówek typu T5 i T8 powodują, że coraz więcej firm decyduje się na modernizację oświetlenia w swoich biurach. Taki krok niesie z sobą wiele korzyści, zarówno dla pracowników, jak i dla samej firmy. Jakie? Najważniejsze omawiamy w poniższym artykule.

Poprawa jakości światła

Po pierwsze, modernizacja oświetlenia może poprawić jakość światła w pomieszczeniu. Źle dobrane oświetlenie może powodować bóle głowy, zmęczenie i problemy z koncentracją. Dlatego ważne jest, aby oświetlenie było odpowiednio dobrane pod względem natężenia i barwy światła, którego aktualnie potrzebujemy. Nowoczesne rozwiązania oświetleniowe LED pozwalają na zwiększenie natężenia światła w miejscach, gdzie jest ono potrzebne, a jednocześnie na zmniejszenie natężenia w miejscach, w których jest zbędne. Dzięki temu pracownicy mogą pracować w komfortowych warunkach, co ma pozytywny wpływ na ich samopoczucie i produktywność.

Oszczędność energii

Po drugie, modernizacja oświetlenia pozwala na oszczędność energii. Nowoczesne rozwiązania oświetleniowe, takie jak żarówki LED czy panele LED-owe, pozwalają na znaczne zmniejszenie zużycia energii. W porównaniu z tradycyjnymi żarówkami, LED zużywa około 75% mniej energii, co przekłada się na niższe rachunki za prąd. Oszczędności te mogą być znaczne w przypadku dużych powierzchni biurowych.

Kontrola natężenia i barwy światła

Po trzecie, modernizacja oświetlenia pozwala na lepszą kontrolę natężenia i barwy światła w zależności od potrzeb. Wiele nowoczesnych rozwiązań oświetleniowych pozwala na sterowanie światłem za pomocą smartfona lub tabletu. Są również w pełni zautomatyzowane systemy, które badają tzw. światło zastane i samoczynnie dostosowują ilość luksów oraz temperaturą barową światła do aktualnej pory dnia w danym pomieszczeniu.

Prestiż firmy

Wreszcie, modernizacja oświetlenia znacznie wpływa na poprawę wizerunku firmy. Nowoczesne i designerskie rozwiązania oświetleniowe poprawiają estetykę pomieszczeń biurowych i stwarzają niepowtarzalny klimat. Biura prezentują się atrakcyjne, przez co pozytywnie wpływają na wizerunek firmy w oczach klientów.

Reasumując, modernizacja oświetlenia w biurach ma wiele korzyści, zarówno dla pracowników, jak i dla samej firmy. Poprawia jakość światła, pozwala na oszczędności energii, umożliwia lepszą kontrolę natężenia i barwy światła oraz pozytywnie wpływa na wizerunek firmy. Korzyści, które zaprezentowaliśmy bezsprzecznie przemawiają za modernizacją oświetlenia.