Zapoznaj się podobnymi wpisami
Data publikacji : 24 czerwca, 2020
2 min

Energooszczędny system oświetlenia

Kwestia energooszczędności oświetlenia zapewne jest równie ważna dla mieszkańca domu jednorodzinnego, co dla właściciela sporej firmy posiadającego własny zakład pracy. Trzeba jednak przyznać, że ze względu na ilość stosowanych lamp i potrzebnych źródeł światła, największe oszczędności na wprowadzeniu innowacyjnych zmian odkryją właściciele firm. Dlatego też w zakładach pracy, w przemyśle, na halach produkcyjnych, a nawet w sklepach wielkopowierzchniowych zalecanym obecnie systemem oświetlenia jest to oparte o diody elektroluminescencyjne, czyli LEDowe.

Dlaczego energooszczędny system oświetlenia LED jest najlepszym rozwiązaniem?

W porównaniu do tradycyjnych, klasycznych żarówek technologia LED wypada wręcz doskonale – pozwala na zaoszczędzenie nawet do 80% więcej pieniędzy i energii. O ile w przypadku wymiany jednej żarówki ta różnica nadal istnieje, ale może być niezauważalna, o tyle przy setkach takich żarówek w dużych zakładach pracy- może być ogromna. Kolejna oszczędność, jaka wynika z charakterystycznych cech LEDów, to brak konieczności ich częstej wymiany. Takie żarówki cechuje bardzo duża żywotność- niektóre modele mogą służyć nam nawet kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. A jeśli nie trzeba wymieniać ich tak często- stanowi to oczywistą oszczędność dla firmy.

System, który posiada jeszcze inne, dodatkowe zalety

Warto również zaznaczyć, że diody LEDowe emitują światło bardzo jasne, które dobrze oddaje kolory. Żarówki mogą świecić światłem zimnym, ciepłym oraz neutralnym, które stanowi kompromis pomiędzy jedną i drugą barwą, a dodatkowo, które jest najbardziej zbliżone do światła naturalnego. Dzięki takim żarówkom nasz wzrok aż tak bardzo się nie męczy. Kolejną zaletą LEDów jest fakt, że poprzez wysoki współczynnik oddawania kolorów CRI, pozwalają pięknie eksponować towary i produkty sklepowe, co jest szeroko wykorzystywane nie tylko w mniejszych marketach, ale i na ogromnych halach sklepów wielkopowierzchniowych. Dzięki zastosowaniu oświetlenia LEDowego w wersji zintegrowanej można uzyskać lampy o jeszcze większej żywotności, które mogą służyć nam przez bardzo długi czas.

Lampy LEDowe oraz oprawy do takich lamp w wersji dedykowanej dla firm, oraz przedsiębiorstw mogą przyjąć formę długich listw, ale też mocnych, pojedynczych paneli czy kuli oświetleniowych, które można optymalnie rozłożyć na terenie całego obiektu. Oprócz tego, że są bardzo praktyczne i funkcjonalne, prezentują się bardzo nowocześnie, a ich estetyka jest wyjątkowo ładna.