Zapoznaj się podobnymi wpisami
Data publikacji : 24 czerwca, 2020
2 min

Oświetlenie energooszczędne – lampy zewnętrzne

Oszczędność i dbanie o środowisko

Nasza firma oferuje możliwość modernizacji oświetlenia, zamieniając tradycyjne, energochłonne rozwiązania, na nowoczesne, pozwalające na oszczędzanie oświetlenie LED. Zarówno firmy, jak i osoby prywatne lub instytucje publiczne, mogą zdecydować się na wyposażenie swoich budynków oraz przestrzeni, w zewnętrzne oświetlenie. A dzięki nam, będzie to energooszczędne rozwiązanie, które wspomoże zarówno portfel, jak i środowisko. Dlaczego oświetlenie LED podbija rynek i stanowi swego rodzaju rewolucję?

Tradycyjne żarówki, a oświetlenie LED

Kiedy Thomas Edison opatentował żarówkę, to stała się ona symbolem postępu i nowoczesnej technologii. Należy jednak mieć świadomość, że takie tradycyjne, wolframowe żarówki większość energii przetwarzają na ciepło, a nie na światło. Natomiast diody, używane w oświetleniach LED-owych, działają poprzez wykorzystanie zjawiska elektroluminescencji. W praktyce oznacza to, że energia pochodząca z prądu, jest przetwarzana bezpośrednio na światło. Przy używaniu technologii opierającej się na elektroluminescencji, jesteśmy w stanie mniej energii (ogólnie produkowanej) przeznaczać na oświetlenie. Dzięki temu pozytywnie wpływamy na środowisko.

Dlaczego warto postawić na nowoczesną technologię?

Decydując się na energooszczędne oświetlenie zewnętrzne, możesz liczyć na szybki zwrot inwestycji, polegającej na modernizacji dotychczasowego systemu świetlnego. Jednak nie tylko oszczędność można zaliczyć do zalet takiego rozwiązania. Dlaczego zatem warto się zdecydować na nasze usługi i postawić na energooszczędne oświetlenie zewnętrzne?
Diody LED są rozwiązaniem ekologicznym. Praca jednej żarówki LED to ok. 15 000-30 000 godzin. W tym czasie zużylibyśmy od 15 do 30 klasycznych żarówek. Dodatkowo, aby wyprodukować części niezbędne do stworzenia energooszczędnego oświetlenia zewnętrznego, nie jest konieczne używanie rtęci oraz innych szkodliwych dla środowiska substancji. Oznacza to, że odpady, które powstają podczas produkcji, są bardziej przyjazne dla naszej planety. Ponadto, jest ich po prostu mniej, niż w przypadku produkcji tradycyjnych żarówek wolframowych. Dzięki dużej wydajności oraz pobieraniu niewielkiej ilości energii, żarówki LED są znacznie tańsze w eksploatacji, niż „normalne żarówki.”
Światło, które emituje technologia wykorzystująca elektroluminescencję, jest bardzo dobrej jakości. Dodatkowo, decydując się na żarówki LED, możemy pozwolić sobie na wybranie jego barwy. Bez konieczności stosowania dodatkowych filtrów. W zależności od potrzeb i preferencji energooszczędne oświetlenie zewnętrzne może więc dawać światło od bardzo zimnego, do bardzo ciepłego.

Energooszczędne oświetlenie zewnętrzne

Energooszczędne oświetlenie zewnętrzne nie tylko zmniejszy koszty, które pochłania zużycie energii, ale również sprawi, że budynek oraz przestrzeń zewnętrzna zyskają nowoczesny wygląd. Wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań w przypadku zewnętrznego oświetlenia LED przyczynia się także do zoptymalizowania audytu elektrycznego, dzięki czemu zwiększa się efektywność wykorzystywanej energii. W skład oświetlenia zewnętrznego wchodzą między innymi takie elementy jak: kinkiety, reflektory, oprawy oświetleniowe, słupki świetlne czy lampy techniczne. Wykorzystanie systemu oświetlenia LED pozwoli nad wszystkimi tymi elementami zyskać kontrolę w zakresie nachylenia, barwy oraz natężenia strumienia świetlnego, dzięki czemu będziesz mógł wykorzystywać dokładnie tyle energii, ile rzeczywiście w danym miejscu i danej chwili potrzebujesz. Energooszczędne oświetlenie zewnętrzne pomoże Ci więc zaoszczędzić pieniądze oraz przyczyni się do popularyzacji ekologicznych, innowacyjnych rozwiązań w zakresie oświetlenia LED.