Zapoznaj się podobnymi wpisami
Data publikacji : 6 listopada, 2019
2 min

Co to jest ledyfikacja? 5 rzeczy, które musisz wiedzieć

Niezależnie od rodzaju działalności, oświetlenie jest konieczne do efektywnego wykonywania obowiązków w pracy. Spośród licznych technologii, na szczególną uwagę zasługuje wykorzystanie rozwiązań LED GO stosowanych przez LENA LIGHTING do produkcji energooszczędnych i bezpiecznych źródeł światła w formie paneli zintegrowanych z lampami. Lampy te nie tylko zużywają mniej prądu ale dzięki zastosowanej optyce i soczewkom generują rozsyły siwiała dopasowane do potrzeb a stosowane diody led gwarantują właściwe oddawanie barw czy temperaturę barwową światła . Konstrukcja lamp zapewnia ponadto odpowiednie współczynniki olśnienia . Tak opracowane lampy gwarantują spełnienie wszystkich norm obowiązujących na terenie Polski i Unii Europejskiej .

Chcesz cieszyć się niższymi kosztami za prąd?

Chcesz aby twoi pracownicy pracowali we właściwych – bezpiecznych  warunkach ?

Czy chcesz aby wydajność pracy wzrosła ?

Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie ledyfikacja!

Czym jest ledyfikacja? Dlaczego warto ją zrobić?

Ledyfikacja, to termin zbliżony do modernizacji. Kiedy jednak to drugie słowo może dotyczyć wielu tematów, tak ledyfikacja polega na zmianie oświetlenia tradycyjnego na nowoczesne,  z wykorzystaniem technologię LED . Technologia ta obecna na polski rynku od ok 10 lat stała się już standardem w nowobudowanych obiektach i w projektach nowych inwestycji dzięki czemu stała się popularnym rozwiązaniem . Mimo wielu wątpliwości które pojawiały się w początkowej fazie budowy KNOW HAW przez producentów dziś zniknęły obawy , unormowano zasadny , normy i parametry a klienci zostali wyedukowani .

Dzięki popularyzacji technologii LED obserwujemy duże zainteresowanie modernizacją czyli weryfikacją obiektów wyposażonych w tradycyjne – czyli przestarzałe i energożerne żródła światła

, które nie są efektywne, a przy tym niewłaściwe w kontekście środowiska. Czasami .Złe oświetlenie, powoduje gorsze samopoczucie pracowników a tym samym zmniejsza efekty ich pracy a niektórych sytuacjach jest zagrożeniem dla ich bezpieczeństwa

Dlaczego jednak właśnie ledyfikacja będzie najlepszym rozwiązaniem?

  1. Zredukujemy zużycie energii minimum o połowe
  2. Zredukujemy koszty utrzymania instalacji oświetleniowej ( brak kosztów serwisu ) – żywotność 100 000 h Gwarancja 5 lat
  3. Inwestycja zwróci nam się w okresie 1-2 lata , później będziemy zarabiać
  4. Poprawimy jakość oświetlenia co wpłynie na bezpieczeństwo i efektywność pracy

Jak przebiega ledyfikacja z LUXMAT?

  1. Najpierw zajmujemy się stworzeniem dokładnego audytu oświetlenia, w oparciu o wymagania i preferencje klienta.
  2. Kolejnym etapem, jest stworzenie rzetelnego projektu ledyfikacji przez naszych inżynierów techniki oświetlenia. Na tym etapie wyliczamy też cenę modernizacji.
  3. Następnie przedstawiamy klientom kalkulację zwrotu z inwestycji, na podstawie dotychczasowego zużycia energii i kosztów, związanych z ich eksploatacją. Uwzględniamy też czas, który minie do zwrotu wydanego budżetu.
  4. Później przedstawiamy naszą ofertę wymiany lamp. Chętnie pomagamy naszym klientom w zakresie montażu oświetlenia i w zorganizowaniu finansowania.
  5. Ostatecznym elementem, jest wykonanie pomiarów końcowych przez naszych specjalistów. Dzięki temu klient będzie mieć pewność, że ledyfikacja przebiegła skutecznie i że obioecywany wynik został osiągnięty .

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty firmy LUXMAT. Zajmiemy się nie tylko ledyfikacją, ale też ewentualnymi usługami serwisowymi i pogwarancyjnymi. Wszystko po to, byś odczuł satysfakcję z naszej współpracy!