Zapoznaj się podobnymi wpisami
Data publikacji : 24 czerwca, 2020
2 min

Automatyka przemysłowa

Automatykę przemysłową uznajemy za przełomowe osiągnięcie technologiczne, które znacząco wpłynęło i zmieniło procesy produkcyjne. W dzisiejszych czasach zastosowanie jej to konieczność każdej firmy produkcyjnej czy montażowej. Automatyka przemysłowa zapewnia automatyzację procesów wytwarzania i procesów technologicznych. Tego typu systemy tworzą układy urządzeń i maszyn, które realizują automatyzację produkcji i operacji przemysłowych. Zamontowane na liniach produkcyjnych, znacząco wspomagają produkcję, ułatwiając także kontrolę całego procesu. Dzięki automatyce przemysłowej istnieje możliwość sterowania produkcją bez udziału lub tylko z minimalnym udziałem człowieka. Sterowanie odbywa się za pomocą specjalnego oprogramowania komputerowego.

Automatyka przemysłowa – do czego jest używana?

Do maszyn używanych w systemach automatyki przemysłowej możemy zaliczyć maszyny do montażu, do transportu czy do magazynowania produktów. Często są to także całe linie montażowe. W skład systemów automatyki przemysłowej wchodzą też rejestratory, kamery i wiele typów czujników zainstalowanych na maszynach. Dodatkowo stosowane są też urządzenia przeznaczone do sterowania, takie jak: panele operatorskie i sterowniki programujące. Mózgiem systemu automatyki przemysłowej jest nowoczesne oprogramowanie komputerowe, które kontroluje i zarządza procesami produkcyjnymi. A także gromadzi, analizuje i generuje odpowiednie raporty.

Do czego służy automatyka przemysłowa?

Systemy automatyki przemysłowej dostarczają nam danych i wskaźników, które są niezbędne nie tylko do kontroli obecnego procesu, ale także do opracowywania różnych scenariuszy produkcyjnych. Zastosowana w nich nowoczesna elektronika usprawnia pracę, zapewniając jednocześnie informacje m.in. o usterkach, odrzuconych produktach, zastosowanych parametrach czy np. szybkości pracy maszyn. Dzięki temu jesteśmy w stanie bardzo szybko dopasować proces produkcyjny do zmieniających się potrzeb. Możemy też na bieżąco reagować na występujące usterki, błędy i opóźnienia.

Nowoczesne systemy automatyki przemysłowej zapewniają osiąganie dobrych wyników jakościowych i efektywnościowych. Podnoszą wydajność i jakość produkcji. Mogą być wykorzystane w niemal każdej branży. Mają ogromne znaczenie w czasach, kiedy na pierwszym miejscu stawiamy szybkość produkcji, dużą wydajność i korzystną cenę. Dzięki systemom automatyki przemysłowej minimalizujemy straty i podnosimy bezpieczeństwo pracowników.

Istotne jest, aby przy wyborze i współpracy w zakresie systemów automatyki przemysłowej dobierać partnerów z doświadczeniem i odpowiednią wiedzą. Nasza firma działa na rynku od wielu lat, zapewniając klientom niezbędne modernizacje i usprawnienia. Skupiamy się na dostarczaniu przedsiębiorstwom profesjonalnych usług dot. odpowiedniego do potrzeb energooszczędnego oświetlenia współpracującego z nowoczesnymi systemami sterowania. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę specjalistów i fachowców, którzy służą pomocą na każdym etapie działania. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.