Zapoznaj się podobnymi wpisami
Data publikacji : 8 lutego, 2023
2 min

5 sposobów na finansowanie modernizacji oświetlenia

Modernizacja oświetlenia na nowoczesne LED jest ważnym wyborem dla biznesu. Po pierwsze, taka inwestycja gwarantuje ogromne oszczędności na kosztach energii, po drugie, wydatnie wpływa na poprawę jakości pracy. Jednak inwestycja w LED może być trudna dla firm, które mają ograniczone środki finansowe. Na szczęście, istnieją różne sposoby na finansowanie modernizacji, które pozwalają na zainwestowanie w nowoczesne rozwiązania, bez konieczności wykorzystania własnych środków.

Leasing

Leasing pozwala na pozyskanie nowoczesnego oświetlenia bez konieczności jego zakupu. Firma leasingowa kupuje oświetlenie, a następnie udostępnia je firmie na określony czas, za opłatą leasingową. Po zakończeniu okresu leasingu, firma może wykupić oświetlenie lub wymienić je na nowe.

Kredyt

Kredyt pozwala na pozyskanie środków finansowych na modernizację oświetlenia. Firma będzie musiała spłacać kredyt w ratach, ale będzie miała dostęp do nowoczesnego oświetlenia od razu po jego zakupie. Przy odpowiednio zbilansowanej ofercie, rata kredytu może być pokryta oszczędnościami wynikającymi z mniejszych rachunków za prąd po modernizacji.

Programy rządowe

Wiele krajów, w tym Polska, ma programy rządowe, które pozwalają na pozyskanie dotacji lub pożyczki na modernizację oświetlenia. Są ukierunkowane na ochronę środowiska, redukcję CO2 oraz oszczędzanie energii. Stąd inwestycje w wymianę przestarzałego oświetlenia są często wspierane przez tego typu programy. Mogą z nich skorzystać firmy i uzyskać środki finansowe, bez konieczności udziału własnego kapitału.

Finansowanie z oszczędności

Luxmat oferuje swoim klientom rozwiązania energooszczędne, które pozwalają zmniejszać koszty zużycia energii. W przypadku, gdy firma zdecyduje się na wymianę części lamp na LED, oszczędności z rachunków za zużycie energii mogą sfinansować kolejny etap modernizacji oświetlenia.

Energy Services Agreement

Energy Services Agreement (ESA) to kontrakt, w którym firma dostarcza i finansuje modernizację oświetlenia, a klient płaci za korzystanie z tego oświetlenia w formie opłat miesięcznych. Dzięki temu rozwiązaniu, można modernizować oświetlenie, a klient nie musi martwić się o koszty początkowe.

Warto pamiętać, że przed podjęciem decyzji o finansowaniu modernizacji oświetlenia, należy dokładnie przeanalizować wszystkie dostępne opcje i wybrać tę, która najlepiej spełni nasze potrzeby.

Modernizacja oświetlenia na LED to inwestycja, która pozwala na oszczędzanie pieniędzy, poprawę jakości i bezpieczeństwa pracy. Powyższe sposoby na uzyskanie środków finansowych na modernizację, pozwalają na przesuniecie kosztów modernizacji na fundusze zewnętrzne. Dzięki takim rozwiązaniom nie obciążamy bezpośrednio własnego budżetu, możemy od razu korzystać z najnowszego i energooszczędnego oświetlenia LED.

Podsumowując. Finansowanie modernizacji oświetlenia z funduszy zewnętrznych to dobre rozwiązanie dla firm, które chcą oszczędzać na kosztach energii i poprawić jakość oświetlenia. Mimo, że nie posiadają wystarczających środków finansowych, mogą korzystać z opisanych przez nas rozwiązań.