Zapoznaj się podobnymi wpisami
Data publikacji : 24 czerwca, 2020
2 min

Zintegrowane oświetlenie LED

Zintegrowane oświetlenie LED pojawiło się na rynku już jakiś czas temu, ale dopiero niedawno zyskało na swojej popularności ze względu na swoje niewątpliwe walory użytkowe. Taki rodzaj oświetlenia ma wiele zalet, jednakże klienci obawiają się najbardziej tego, że w przypadku zepsucia się jednej z diod- cały produkt trzeba będzie wymienić na nowy. Tutaj przechodzimy do najprostszej z możliwych definicji zintegrowanego oświetlenia LED i tego, co odróżnia je od klasycznych żarówek LEDowych. W przypadku lamp zintegrowanych poszczególne diody znajdujące się wewnątrz lampy zostają w niej umieszczone na stałe na etapie produkcji. Niesie to ze sobą wiele zalet, ale też w konsekwencji takiego systemu- najczęściej nie ma możliwości samodzielnej wymiany takiej żarówki, jeśli ta z jakiś względów przestanie pracować.

Dlaczego tak bardzo obawiamy się o żywotność żarówek?

Zapewne wynika to jeszcze z przyzwyczajenia, jakie mamy ze sposobu użytkowania tradycyjnych żarówek. Warto jednak zauważyć, że produkty LED pod tym względem zostawiają żarówki tradycyjne daleko w tyle. Jeśli zdecydujemy się na wysokiej jakości produkt renomowanego producenta – może nam bezawaryjnie służyć nawet kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Tak naprawdę, istnieje więc bardzo duża szansa, że w przypadku oświetlenia zintegrowanego, wymiana żarówki najprawdopodobniej nie będzie nigdy konieczna. Jeśli jednak bardzo zależy nam na tym, aby mieć taką możliwość nawet w takich lampach – również i takie propozycje uda się nam znaleźć na rynku.

Najważniejsze zalety oświetlenia zintegrowanego

Oświetlenie zintegrowane jest kolejnym krokiem do przodu, jeśli chodzi o jakość takich produktów. Cechuje je jeszcze większa efektywność, gdyż poprzez zintegrowany system, diody mogą pracować w jeszcze korzystniejszych warunkach. W takich lampach diody mają zagwarantowaną bardzo stabilną temperaturę oraz chłodzenie. Dlatego też ich żywotność może jeszcze dodatkowo się wydłużyć, chociaż i tak powinna być wysoka.

Sporą zaletą takiego umiejscowienia diod jest możliwość tworzenia lamp bardzo oryginalnych, nawet takich, które posiadają niestandardowe i wręcz niespotykane kształty. Tym samym, zintegrowane oświetlenie LED może przyjąć formę małych i wąskich lamp kompaktowych, które będzie można umieścić nawet na niewielkiej przestrzeni, ale też będzie można się pokusić o lampy designerskie, które przyciągają wzrok swoim projektem i stylem. Oczywiście, lampy te nadal będą rozwiązaniem bardzo energooszczędnym, które pozwoli nam na znacznie mniejsze rachunki za prąd niż w przypadku tradycyjnych żarówek.