fbpx

Wykonane modernizacje oświetlenia - referencje

Modernizacja oświetlenia to proces, przez który musi przejść wiele firm prowadzących działalność produkcyjną. W tym wyzwaniu warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy zapewnią kompleksową obsługę i zdecydowanie ułatwią to zadanie. Jesteś przedsiębiorcą i czeka Cię modernizacja oświetlenia? Z usług Luxmat korzystają zarówno duże korporacje, jak i drobne, lokalne biznesy. Zapraszamy do zapoznania się ze zrealizowanymi przez nas modernizacjami oświetlenia.

59% Oszczędnośći
Modernizacja oświetlenia LED hali sportowo-widowiskowej

Szkoła Podstawowa w Miłosławiu

Młodzież z Miłosławia może już korzystać ze zmodernizowanego oświetlenia w hali sportowo-widowiskowej. Do tej pory, oświetlenie w obiekcie zapewniało aż 49 świetlówek i 10 naświetlaczy sodowych o łącznej mocy 11.000 W. W ramach modernizacji zrezygnowano z dotychczasowego oświetlenia i zamontowano 21 nowoczesnych lamp LED, zapewniających optymalną ilość luksów na parkiecie. Nowe lamy LED, zużywają zaledwie 4.500 W. Rachunek jest prosty. Po modernizacji udało się zredukować moc o 67%, dając wymierne oszczędności – ponad 15 tys. zł rocznie. Inwestycja zwróci się w już rok!

Justyna Trawińska
dyrektor SSP w Miłosławiu

Na hali jest bardzo jasno. Dobrze prowadzi się zajęcia sportowe. Dodatkową zaletą jest to, że lampy LED zaraz po włączeniu świecą pełną mocą, a nie jak poprzednie lampy sodowe, które musiały się długo nagrzewać.

Wykres słupkowy
Wykres liniowy
63% Oszczędnośći
Kompleksowa modernizacja oświetlenia budynków administracyjnych

Biura Osadkowski-Cebulski

Dzięki szybkiej decyzji i ekspresowej realizacji inwestycji, spółka Osadkowski-Cebulski z Legnicy ma zamontowane nowe i oszczędne oświetlenie LED. Modernizacja dotyczyła kompleksowej wymiany lamp w budynkach administracyjnych. Biura, pomieszczenia socjalne oraz ciągi komunikacyjne zostały oświetlone przez nowe lampy. W sumie wymieniono ich ponad 200. Przy obecnej cenie energii elektrycznej, inwestycja zwróci się w półtora roku. Wymiana starych, świetlówkowych lamp na LED, zredukowała pobieraną moc aż o 63%.

Leszek Cebulski
Prezes Zarządu

Całość została zrealizowana z zastosowaniem energooszczędnego oświetlenia LED. Efektem jest profesjonalne wykonanie oświetlenia wewnętrznego w budynkach biurowych, pomieszczeniach socjalnych oraz w ciągach komunikacyjnych.

Wykres słupkowy
Wykres liniowy
53% Oszczędnośći
Modernizacja oświetlenia LED hal przemysłowo-magazynowych, biur, placu

Wavin Polska

W ramach inwestycji zmodernizowano oświetlenie całego biurowca, hal produkcyjnych i magazynowych oraz kilkuhektarowego placu z gotowymi elementami. Zamontowano ponad 3000 nowoczesnych lamp LED z systemem umożliwiającym regulację parametrów oświetlenia. Wymiana tak wielu lamp żarowych na nowoczesne oświetlenie LED wymagała precyzyjnego zaplanowania prac. Zapewniliśmy kierownika, który koordynował wszystkie działania. W szczytowym okresie modernizacji w Wavinie pracowało dziesięć zespołów elektryków. Inwestycję wykonano terminowo bez wstrzymywania produkcji. Obejrzyj video z realizacji

Karol Woźniak
główny elektryk

Najważniejszym efektem modernizacji jest ograniczenie kosztów zużycia energii elektrycznej. Inwestycja zwróci się w dwa lata.

Wykres słupkowy
Wykres liniowy
66% Oszczędnośći
Modernizacja oświetlenia LED hal przemysłowo-magazynowych

Zakład Produkcji Katalizatorów BASF

Energooszczędność oświetlenia hali przemysłowej to jedno z głównych założeń modernizacji Zakładu Produkcji Katalizatorów BASF. Fabryka zlokalizowana w Środzie Śląskiej, to inwestycja o wartości 150 mln euro i największy zakład, którego właścicielem jest BASF, produkujący katalizatory w Europie.

Przed modernizacją w obiekcie zainstalowane były lampy liniowe oraz metalohalogenowe wyposażone w tradycyjne źródła światła zużywające dużo energii. Biorąc pod uwagę kluczowe założenia modernizacji, zaproponowaliśmy zamianę tradycyjnych lamp na LED IP66 o mocy 70W. Dzięki temu rozwiązaniu, zredukowaliśmy moc całego systemu o 66%. Oprócz oszczędności wynikających ze zużycia prądu, inwestor zyskał bezobsługowy system oświetlenia oraz znacznie zredukował emisję szkodliwych gazów CO2 do atmosfery.

Wykres słupkowy
Wykres liniowy
49% Oszczędnośći
Modernizacja oświetlenia sal dydaktycznych, gimnastycznych i przestrzeni wspólnych

Szkoła Podstawowa w Starkówcu Piątkowskim

Dzięki wymianie starych opraw oświetleniowych na nowoczesne LED, w całym budynku szkolnym spełnione zostały wymogi oświetleniowe. Podczas realizacji projektu braliśmy pod uwagę doświetlenie klas, komfort dla uczniów i nauczycieli, wyeliminowanie efektu olśnienia, który jest często przyczyną zmęczenia wzroku. Ponadto zadbaliśmy o równomierność oświetlenia w klasach, eliminację ciemnych stref w budynku. Uczniom i nauczycielom poprawiliśmy komfort zajęć wychowania fizycznego dzięki doświetleniu hali sportowej.

Jacek Majdański
dyrektor

Jest jasno i oszczędnie. Szkoła po zmianie oświetlenia robi bardzo dobre wrażenie.

Wykres słupkowy
Wykres liniowy
76% Oszczędnośći
Modernizacja oświetlenia sal dydaktycznych, gimnastycznych i przestrzeni wspólnych

Szkoła podstawowa w Słupii Wielkiej

Modernizacja i redukcja mocy aż o 76%! Rekord? Nie, to nasz standard. Niespełna dwa tygodnie trwała modernizacja w Szkole Podstawowej w Słupi Wielkiej. Mimo demontażu aż 283 punktów świetlnych oraz montażu 194 nowych lamp w technologii LED, całość prac odbyła się praktycznie niezauważalnie. Nawet na chwilę realizacja inwestycji, nie zakłóciła normalnego procesu nauczania. Tak działamy, a co najważniejsze, dajemy wielkie oszczędności. W tym wypadku rachunki za oświetlenie zmaleją o przeszło 70%.

Magdalena Madaj
dyrektor

Wszystko przebiegło szybko, czysto – i co najważniejsze – na czas.

Wykres słupkowy
Wykres liniowy

Modernizacja oświetlenia w firmie i hali produkcyjnej — dlaczego warto?

Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie swoim pracownikom dobrego środowiska świetlnego. Oświetlenie biura czy hali produkcyjnej LED zapewnia możliwość bezpiecznej pracy w komfortowych warunkach widzenia. Lampy ledowe na hale produkcyjne są tym, czego potrzebujesz. Modernizacja oświetlenia hali produkcyjnej pozwoli Ci zaoszczędzić od 30% do nawet 80% kosztów zużywanej energii. Wieloletnia trwałość tych lamp sprawi oraz 5-letnia gwarancja sprawi, że masz długotrwałe, efektywne i ekonomiczne rozwiązanie problemów z oświetleniem. Sprawdź, co możemy Ci zaoferować: oświetlenie LED hali magazynowej, oświetlenie LED hali przemysłowej, oświetlenie biurowe LED. Modernizacja oświetlenia na LED zapewni Ci efektywne światło, które korzystnie wpłynie na warunki pracy i poprawi koncentrację pracowników.

Modernizacja oświetlenia LED krok po kroku

W Luxmat kompleksowo przeprowadzamy modernizacje oświetlenia i mamy za sobą już setki projektów zrealizowanych z sukcesem. Nasza wykwalifikowana kadra bezstresowo przeprowadzi Cię przez ten proces. Jak wygląda współpraca z nami przy modernizacji oświetlenia w Twojej firmie? Zapewniamy bezpłatny audyt oświetlenia, projekt oświetlenia hali produkcyjnej i innych, najkorzystniejszą formę finansowania modernizacji oświetlenia LED, kalkulację zwrotu z inwestycji, wymianę lamp na hali produkcyjnej na ledowe, końcowy pomiar oświetlenia. Mamy doświadczoną kadrę oraz wiedzę i profesjonalne zaplecze potrzebne, by przeprowadzać rzetelne i skuteczne modernizacje oświetlenia na LED. Postaw na efektywne oświetlenie LED hali, zaoszczędź duże pieniądze i zapewnij swoim pracownikom znakomite warunki pracy razem z nami!

 

Najczęściej zadawane pytania

 1. Czym jest Luxmat Investment?

Firma specjalizująca się w modernizacji oświetlenia na LED, obecna na polskim rynku od 2015 roku. Jej powstanie było odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku wynikające z chęci oszczędności, a co za tym idzie, z konieczności modernizacji istniejących systemów oświetlenia. Idąca do przodu technologia oraz rosnąca świadomość Klientów, spowodowały, że modernizacje oświetlenia stały się niezbędne i coraz więcej firm decydowało się na ich wykonanie. Potrzebny był solidny partner, który pomoże na każdym etapie modernizacji, począwszy od audytu, poprzez zaproponowanie odpowiednich rozwiązań, przygotowanie projektu, poprzez wykonawstwo i pomoc w finansowaniu.

 1. Na czym polega modernizacja oświetlenia?

Projekt modernizacji oświetlenia polega na przeprowadzeniu audytu oświetleniowego, stworzenia projektu modernizacji, kalkulacji zwrotu z inwestycji oraz wymiany lamp z tradycyjnym źródłem światła na lampy LED.

 1. Jakie są korzyści z modernizacji oświetlenia?

Modernizacja oświetlenia pomaga zmniejszyć koszty zużycia energii przez oświetlenie minimum o 30-50 %, a w obiektach przemysłowych redukcja wyniesie nawet 80%.

 1. Ile kosztuje modernizacja oświetlenia?

Koszt modernizacji zawsze jest ustalany w sposób indywidualny, ponieważ nie da się jednoznacznie powiedzieć, które rozwiązania są najlepsze dla każdego przedsiębiorstwa. Zawsze jednak można liczyć na zwrot poniesionych kosztów w stosunkowo niedługim czasie. Na więcej informacji klient może liczyć po tym, jak nasi specjaliści wykonają bezpłatny audyt oświetlenia.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami

Pomożemy Ci bezboleśnie przejść przez modernizację oświetlenia

ul. ul. Kórnicka 52 |
63-000 Środa Wielkopolska

(+48) 532 518 395

kontakt@luxmat.pl

Formularz kontaktowy

  Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  Pomożemy Ci bezboleśnie przejść przez modernizację oświetlenia

  ul. ul. Kórnicka 52 |
  63-000 Środa Wielkopolska

  (+48) 532 518 395

  kontakt@luxmat.pl

  Formularz kontaktowy