fbpx

Wykonane modernizacje oświetlenia - referencje

Modernizacja oświetlenia to proces, przez który musi przejść wiele firm prowadzących działalność produkcyjną. W tym wyzwaniu warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy zapewnią kompleksową obsługę i zdecydowanie ułatwią to zadanie. Jesteś przedsiębiorcą i czeka Cię modernizacja oświetlenia? Z usług Luxmat korzystają zarówno duże korporacje, jak i drobne, lokalne biznesy. Zapraszamy do zapoznania się ze zrealizowanymi przez nas modernizacjami oświetlenia.

63% Oszczędnośći
Kompleksowa modernizacja oświetlenia budynków administracyjnych

Biura Osadkowski-Cebulski

Dzięki szybkiej decyzji i ekspresowej realizacji inwestycji, spółka Osadkowski-Cebulski z Legnicy ma zamontowane nowe i oszczędne oświetlenie LED. Modernizacja dotyczyła kompleksowej wymiany lamp w budynkach administracyjnych. Biura, pomieszczenia socjalne oraz ciągi komunikacyjne zostały oświetlone przez nowe lampy. W sumie wymieniono ich ponad 200. Przy obecnej cenie energii elektrycznej, inwestycja zwróci się w półtora roku. Wymiana starych, świetlówkowych lamp na LED, zredukowała pobieraną moc aż o 63%.

Leszek Cebulski
Prezes Zarządu

Całość została zrealizowana z zastosowaniem energooszczędnego oświetlenia LED. Efektem jest profesjonalne wykonanie oświetlenia wewnętrznego w budynkach biurowych, pomieszczeniach socjalnych oraz w ciągach komunikacyjnych.

Wykres słupkowy
Wykres liniowy
53% Oszczędnośći
Modernizacja oświetlenia LED hal przemysłowo-magazynowych, biur, placu

Wavin Polska

W ramach inwestycji zmodernizowano oświetlenie całego biurowca, hal produkcyjnych i magazynowych oraz kilkuhektarowego placu z gotowymi elementami. Zamontowano ponad 3000 nowoczesnych lamp LED z systemem umożliwiającym regulację parametrów oświetlenia. Wymiana tak wielu lamp żarowych na nowoczesne oświetlenie LED wymagała precyzyjnego zaplanowania prac. Zapewniliśmy kierownika, który koordynował wszystkie działania. W szczytowym okresie modernizacji w Wavinie pracowało dziesięć zespołów elektryków. Inwestycję wykonano terminowo bez wstrzymywania produkcji. Obejrzyj video z realizacji

Karol Woźniak
główny elektryk

Najważniejszym efektem modernizacji jest ograniczenie kosztów zużycia energii elektrycznej. Inwestycja zwróci się w dwa lata.

Wykres słupkowy
Wykres liniowy
66% Oszczędnośći
Modernizacja oświetlenia LED hal przemysłowo-magazynowych

Zakład Produkcji Katalizatorów BASF

Energooszczędność oświetlenia hali przemysłowej to jedno z głównych założeń modernizacji Zakładu Produkcji Katalizatorów BASF. Fabryka zlokalizowana w Środzie Śląskiej, to inwestycja o wartości 150 mln euro i największy zakład, którego właścicielem jest BASF, produkujący katalizatory w Europie.

Przed modernizacją w obiekcie zainstalowane były lampy liniowe oraz metalohalogenowe wyposażone w tradycyjne źródła światła zużywające dużo energii. Biorąc pod uwagę kluczowe założenia modernizacji, zaproponowaliśmy zamianę tradycyjnych lamp na LED IP66 o mocy 70W. Dzięki temu rozwiązaniu, zredukowaliśmy moc całego systemu o 66%. Oprócz oszczędności wynikających ze zużycia prądu, inwestor zyskał bezobsługowy system oświetlenia oraz znacznie zredukował emisję szkodliwych gazów CO2 do atmosfery.

Wykres słupkowy
Wykres liniowy
49% Oszczędnośći
Modernizacja oświetlenia sal dydaktycznych, gimnastycznych i przestrzeni wspólnych

Szkoła Podstawowa w Starkówcu Piątkowskim

Dzięki wymianie starych opraw oświetleniowych na nowoczesne LED, w całym budynku szkolnym spełnione zostały wymogi oświetleniowe. Podczas realizacji projektu braliśmy pod uwagę doświetlenie klas, komfort dla uczniów i nauczycieli, wyeliminowanie efektu olśnienia, który jest często przyczyną zmęczenia wzroku. Ponadto zadbaliśmy o równomierność oświetlenia w klasach, eliminację ciemnych stref w budynku. Uczniom i nauczycielom poprawiliśmy komfort zajęć wychowania fizycznego dzięki doświetleniu hali sportowej.

Jacek Majdański
dyrektor

Jest jasno i oszczędnie. Szkoła po zmianie oświetlenia robi bardzo dobre wrażenie.

Wykres słupkowy
Wykres liniowy
76% Oszczędnośći
Modernizacja oświetlenia sal dydaktycznych, gimnastycznych i przestrzeni wspólnych

Szkoła podstawowa w Słupii Wielkiej

Modernizacja i redukcja mocy aż o 76%! Rekord? Nie, to nasz standard. Niespełna dwa tygodnie trwała modernizacja w Szkole Podstawowej w Słupi Wielkiej. Mimo demontażu aż 283 punktów świetlnych oraz montażu 194 nowych lamp w technologii LED, całość prac odbyła się praktycznie niezauważalnie. Nawet na chwilę realizacja inwestycji, nie zakłóciła normalnego procesu nauczania. Tak działamy, a co najważniejsze, dajemy wielkie oszczędności. W tym wypadku rachunki za oświetlenie zmaleją o przeszło 70%.

Magdalena Madaj
dyrektor

Wszystko przebiegło szybko, czysto – i co najważniejsze – na czas.

Wykres słupkowy
Wykres liniowy
66% Oszczędnośći
Modernizacja oświetlenia LED w biurach, halach produkcyjnych i magazynowych, w pomieszczeniach socjalnych.

Zakład Elektrotechniki Motoryzacyjnej

Zmodernizowaliśmy cały zakład o powierzchni 21804m2: biurowiec, hale produkcyjne, hale magazynowe, pomieszczenia socjalne.

Inwestorowi zależało na niższym zużyciu energii elektrycznej oraz poprawie komfortu pracowników, poprzez dostarczenie odpowiedniej ilości światła do każdej przestrzeni roboczej. Dzięki, modernizacji, którą wykonaliśmy, udało się zmniejszyć liczbę zamontowanych lamp do 254 z zachowaniem wszelkich wymagań oraz norm oświetlenia. Wymiana starego oświetlenia na nowe, ledowe, pozwoliła ograniczyć zużycie energii oraz właściwie oświetlić wszystkie pomieszczenia. Komfort pracowników uległ znacznej poprawie co wpłynęło na większą efektywność, wydajność oraz poprawę jakości wykonanej pracy.

Wykres słupkowy
Wykres liniowy

Modernizacja oświetlenia w firmie i hali produkcyjnej — dlaczego warto?

Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie swoim pracownikom dobrego środowiska świetlnego. Oświetlenie biura czy hali produkcyjnej LED zapewnia możliwość bezpiecznej pracy w komfortowych warunkach widzenia. Lampy ledowe na hale produkcyjne są tym, czego potrzebujesz. Modernizacja oświetlenia hali produkcyjnej pozwoli Ci zaoszczędzić od 30% do nawet 80% kosztów zużywanej energii. Wieloletnia trwałość tych lamp sprawi oraz 5-letnia gwarancja sprawi, że masz długotrwałe, efektywne i ekonomiczne rozwiązanie problemów z oświetleniem. Sprawdź, co możemy Ci zaoferować: oświetlenie LED hali magazynowej, oświetlenie LED hali przemysłowej, oświetlenie biurowe LED. Modernizacja oświetlenia na LED zapewni Ci efektywne światło, które korzystnie wpłynie na warunki pracy i poprawi koncentrację pracowników.

Modernizacja oświetlenia LED krok po kroku

W Luxmat kompleksowo przeprowadzamy modernizacje oświetlenia i mamy za sobą już setki projektów zrealizowanych z sukcesem. Nasza wykwalifikowana kadra bezstresowo przeprowadzi Cię przez ten proces. Jak wygląda współpraca z nami przy modernizacji oświetlenia w Twojej firmie? Zapewniamy bezpłatny audyt oświetlenia, projekt oświetlenia hali produkcyjnej i innych, najkorzystniejszą formę finansowania modernizacji oświetlenia LED, kalkulację zwrotu z inwestycji, wymianę lamp na hali produkcyjnej na ledowe, końcowy pomiar oświetlenia. Mamy doświadczoną kadrę oraz wiedzę i profesjonalne zaplecze potrzebne, by przeprowadzać rzetelne i skuteczne modernizacje oświetlenia na LED. Postaw na efektywne oświetlenie LED hali, zaoszczędź duże pieniądze i zapewnij swoim pracownikom znakomite warunki pracy razem z nami!

 

Najczęściej zadawane pytania

 1. Czym jest Luxmat Investment?

Firma specjalizująca się w modernizacji oświetlenia na LED, obecna na polskim rynku od 2015 roku. Jej powstanie było odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku wynikające z chęci oszczędności, a co za tym idzie, z konieczności modernizacji istniejących systemów oświetlenia. Idąca do przodu technologia oraz rosnąca świadomość Klientów, spowodowały, że modernizacje oświetlenia stały się niezbędne i coraz więcej firm decydowało się na ich wykonanie. Potrzebny był solidny partner, który pomoże na każdym etapie modernizacji, począwszy od audytu, poprzez zaproponowanie odpowiednich rozwiązań, przygotowanie projektu, poprzez wykonawstwo i pomoc w finansowaniu.

 1. Na czym polega modernizacja oświetlenia?

Projekt modernizacji oświetlenia polega na przeprowadzeniu audytu oświetleniowego, stworzenia projektu modernizacji, kalkulacji zwrotu z inwestycji oraz wymiany lamp z tradycyjnym źródłem światła na lampy LED.

 1. Jakie są korzyści z modernizacji oświetlenia?

Modernizacja oświetlenia pomaga zmniejszyć koszty zużycia energii przez oświetlenie minimum o 30-50 %, a w obiektach przemysłowych redukcja wyniesie nawet 80%.

 1. Ile kosztuje modernizacja oświetlenia?

Koszt modernizacji zawsze jest ustalany w sposób indywidualny, ponieważ nie da się jednoznacznie powiedzieć, które rozwiązania są najlepsze dla każdego przedsiębiorstwa. Zawsze jednak można liczyć na zwrot poniesionych kosztów w stosunkowo niedługim czasie. Na więcej informacji klient może liczyć po tym, jak nasi specjaliści wykonają bezpłatny audyt oświetlenia.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami

Pomożemy Ci bezboleśnie przejść przez modernizację oświetlenia

ul. ul. Kórnicka 52 |
63-000 Środa Wielkopolska

(+48) 532 518 395

kontakt@luxmat.pl

Formularz kontaktowy

  Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  Pomożemy Ci bezboleśnie przejść przez modernizację oświetlenia

  ul. ul. Kórnicka 52 |
  63-000 Środa Wielkopolska

  (+48) 532 518 395

  kontakt@luxmat.pl

  Formularz kontaktowy