fbpx

Instalacje LED w przemyśle

Oświetlenie przemysłowe LED – lampy i oprawy. Jakie wybrać?

Energia staje się coraz droższa, podobnie jak surowce. Większy koszt wiąże się też z zatrudnianiem pracowników. Przez to należy postarać się ograniczyć wydatki i wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Spory odsetek wydatków za prąd pochłaniają maszyny przemysłowe i lampy. Z tego powodu warto postawić na instalacje LED w przemyśle.

Przemysł zawsze jest nastawiony na jak najlepszą efektywność.

Zwykle bowiem działa na bardzo dużą skalę, dlatego nawet niewielkie różnice w cenach zasobów lub energii, w rozliczeniu rocznym oznaczają spore sumy. Z tego powodu, powinno postawić się na rozwiązania energooszczędne, już na etapie tworzenia budynku. Kiedy jednak obiekt działa od wielu lat i korzysta ze starych technologii, to wskazana jest jego modernizacja

Stanowiska pracy manualnej, a także maszyny przemysłowe, w celu zachowania komfortu pracy wymagają odpowiedniego oświetlenia. Nie bez powodu w dzisiejszych czasach oszczędnie oświetlone hale to te, wykorzystujące technologię LED. Dlaczego to dobre rozwiązanie?

 

Jak oświetlić halę przemysłową?

Jakie światła w hali przemysłowej sprawdzą się najlepiej?Przemysł wymaga określonych warunków, ponieważ nieraz konieczna jest precyzja. Niewłaściwe oświetlenie nie tylko więc utrudni pracę, ale może spowodować niższą jakość wykonywanych dóbr.

Oświetlenie określa się za pomocą kilku parametrów. Chodzi głównie o skuteczność oświetlenia (lm/W), współczynnik oddawania barw (CRI) i wiele innych, na przykład żywotność.

CRI jest bardzo ważnym wyznacznikiem. Zwłaszcza w miejscach, wymagających precyzji. Mianowicie, kiedy wynik danej lampy jest niski, to kolory nie będą widoczne tak, jak przy normalnym świetle, to jest słonecznym. Może się to wiązać z pomyłkami. W skrajnych przypadkach lampa zupełnie nie pozwoli rozróżnić kolorów. Wszystkie świetlówki, stosowane w przemyśle, posiadają dobry ale nie wystarczający wynik 80/100, natomiast lampy LED  zawsze gwarantują wynik > 80/100 a wersje specjalne > 90/100. Nie jest to jednak jedyna przewaga.

Instalacje LED, stosowane w przemyśle, cechują się skutecznością  150 – 170 lm/W (ilość lumenów emitowanych przy poborze jednego wata), natomiast ich tradycyjne odpowiedniki zaledwie 60-80 lm/W. Oznacza to więc 2 -3 razy niższe zużycie energii.

Samo pojęcie oszczędność nie jest warunkowane wyłącznie poborem prądu, ponieważ eksploatacja dotyczy także wymian źródeł światła . Tutaj szczególnie widać przewagę instalacji LED. Te bowiem mogą nieprzerwanie świecić przez ponad 100 000 godzin! Żródła tradycyjne mają kilkukrotnie krótszą trwałość .

Jeśli automatyzacja w danym miejscu pracy wyklucza pracę człowieka, można postawić na słabsze oświetlenie lub odpowiednio przyciemnić zainstalowane lampy LED. To wygodne rozwiązanie, które jeszcze bardziej optymalizuje zużycie energii.

Po modernizacji oświetlenia w największych przedsiębiorstwach, można zaoszczędzić nawet kilkaset tysięcy złotych rocznie! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą LUXMAT , naszymi referencjami i przykładami zrealizowanych modernizacji oświetlenia.

Przypominamy, że marka LUXMAT pomaga nie tylko w zaprojektowaniu i wykonaniu nowoczesnych instalacji świetlnych w hali przemysłowej. Zajmujemy się także finansowaniem takich działań w taki sposób, iż przedsiębiorstwo stosując nowoczesne oświetlenie, dalej będzie płacić tyle samo, a różnica w kontekście opłat za energię elektryczną będzie spłatą naszej pomocy. Dzięki temu po kilku latach nasza inwestycja w pełni się zwróci, a klient będzie mógł cieszyć się znacznie mniejszymi wydatkami na energię elektryczną.

Hale oszczędnie oświetlone to klucz do wyższych zarobków firmy, co przekłada się także na większe możliwości jej rozwoju. Instalacje LED w przemyśle to oczywiście nie wszystko, ponieważ mniejsze wydatki na energię elektryczną mogą być możliwe dzięki zaopatrzeniu się w odnawialne źródła energii, na przykład zainstalowanie paneli fotowoltaicznych na dachach obiektów. Oczywiście, nie jest to mały koszt, jednak na w dłuższej perspektywie okaże się niesamowicie opłacalnym.

 

Lampy i oprawy przemysłowe LED

Produkujemy także oprawy przemysłowe LED, które są dopasowane do pracy w szczególnie trudnych warunkach. Dzięki temu lampy mogą zostać zabezpieczone przed takimi czynnikami, jak spora wilgoć w obiekcie i wysokie zapylenie. Z tego powodu mogą być wykorzystane nawet w przemyśle medycznym, chemicznym czy przetwórstwie żywności.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami

Pomożemy Ci bezboleśnie przejść przez modernizację oświetlenia

ul. Kórnicka 52
63-000 Środa Wielkopolska

(+48) 532 518 395

kontakt@luxmat.pl

Formularz kontaktowy

  Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  Pomożemy Ci bezboleśnie przejść przez modernizację oświetlenia

  ul. Kórnicka 52
  63-000 Środa Wielkopolska

  (+48) 532 518 395

  kontakt@luxmat.pl

  Formularz kontaktowy